ЧЕРНІВЦІ

Обласна влада гордиться високими показниками аграріїв

Через недбальство у ставленні до якості грунту Буковина згодом може залишитися зовсім без продовольства. Як повідомляють «Чернівці. Коментарі», такий висновок, проаналізувавши думку експертів, робить видання "Погляд".
 
Звіти аграріїв про рекордні урожаї скоро можуть стати лише мріями, адже Буковину заполонили ріпак та соя, які вважають чи не найбільшими ворогами родючості ґрунтів, пише видання.

"Часто їжджу селами області, зокрема Новоселиччиною, - розповів "Погляду" чернівчанин Петро Лукаш. – Майже кожне поле засіяно ріпаком. Ймовірно, вирощувати його дуже вигідно, адже з кожним роком посіви не зменшуються.

Урядовці підтверджують велику кількість посівів таких культур, але розводять руками - поки що не мають впливу на фермерів, які бажають сіяти те, що їм вигідно.

"Нині фермери найбільше сіють сільськогосподарські культури, які мають невеликі затрати у виробництві та високу ціну реалізації, - каже начальник обласного управління АПР Микола Олексюк. –  Це – зернові культури, соя, кукурудза. Де і коли їх сіяти, поки що вирішує сам власник, адже лише на наступний рік плануємо розробити сітку сівозміни, тож аграрії її ще не дотримуються, хоча й зобов`язані. На сьогодні навіть діє спеціальна структура  - Державна сільськогосподарська інспекція, яка мала б контролювати дотримання сівозміни. Втім, її вплив поки що не дуже відчутний, хоча, за словами Олексюка, претензії щодо порушення черговості посівів є до всіх великих сільськогосподарських  виробників краю".

Про шкоду цих культур для землі наголошують і науковці ЧНУ

"Самі по собі соя, ріпак та кукурудза є найбільш генно-модифікованими рослинами з-поміж інших, - пояснює доцент кафедри географічних наук ЧНУ імені Федьковича Мирослав Заячук. –  Навіть якщо їх вирощувати на екологічно чистих полях, ґрунти скоро псуються, бо насіння розносить вітер далеко за межі засіяної ділянки. Окрім того, ці культури дуже виснажують грунти, після них ще багато років на цих землях нічого не виростите".

А якщо ще зважати, що для них потрібно багато добрив, то їхній посів взагалі можна вважати екологічною катастрофою, адже отруюється не лише сама земля, а й вода. А вигода від цього дуже відносна, адже більшість урожаю того ж ріпаку, за словами Миколи Олексюка, ми експортуємо до країн, які хоча б вміють його переробляти. Адже у нас немає потрібних технологій ані для виробництва пального, ані для виготовлення високоякісної олії.

При цьому, Мирослав Заячук переконаний, що Україну використовують як сировинний придаток для європейських країн, які намагаються перейти на екологічно чисте пальне.

"Ми займаємо третє місце у Європі за посівами ріпаку, але майже весь експортуємо. В області є одне підприємство, яке виробляє біодизель, але викиди від нього ще більші, аніж від звичайного, - каже науковець. - Тож, все, що залишається буковинцям - брудне повітря, вода та грунти, на яких нічого не зможемо виростити".

Фото з офіційного сайту ОДА

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua