ЧЕРНІВЦІ

Підготовка до Євро 2012 є найбільшою корупційною схемою в Україні. Як повідомляють «Чернівці. Коментарі», про це сьогодні на прес-конференції заявив народний депутат України, представник Об`єднаної опозиції «Батьківщина» Остап Семерак.

«Витрати на підготовку Чемпіонату склали 80 мільярдів гривень, - розповів депутат. - 50 млрд. – прямих видатків з бюджету, 20 млрд. – під прямі гарантії уряду і 10 млрд. – кошти державних підприємств».

При цьому, він відзначив, що за висновками експертів 30 мільярдів з 80 було витрачено нецільово.

 

«Схема корупційних діянь зводилася до триходівки, - пояснив Семерак. - Відмінили тендер – усі роботи по підготовці євро проводилися без тендерних процедур, мотивуючи це тим, що так довго. (Хоча за 2 роки підготовки можна було провести тендерні процедури, які тривають не більше 45 днів). Далі відсторонили усі приватні кампанії, у тому числі й міжнародні, натомість - поставивши свої. І останнє - утворили агентство, керівник якого розчерком пера скеровував мільярдні суми».

 

Для прикладу, нардеп повідомив, що різниця між вартістю київського і донецького стадіону – три рази. «Збудований за приватні гроші Ахметова, цей комплекс, мабуть, не потребував «відкатів»», - повідомив опозиціонер.

 

За його словами, порушених зараз 120 справ по ЄВРО-2012 це не боротьба з корупцією, а «другий етап жнив». Перший були «відкати» з підприємств, задіяних у підготовці, тепер прокуратура знімає з них мзду за порушення, які є в документації, - пояснив Семерак.  

 

За словами нардепа, «команді професіоналів» належать і інші гучні корупційні діяння.

 

«На «Вишках Бойка» вкрали 300 мільярдів - це річний бюджет для пенсіонерів, які отримують мінімальну пенсію. Це означає, що протягом року пенсіонери, які отримують 800 грн, могли б отримати по 1600», - заявив депутат.

Ще один показовий приклад, наведений Семераком, - 148 млн на «реконструкцію музею Шевченка».

«Кошти використали на будівництво вертолітного аеропорту за20 кілометріввід Чернечої гори в Каневі, - пояснив політик. - За час чемпіонату цей аеропорт не прийняв жодного пасажира. Його збудували за бюджетні кошти для того, щоб правляча верхівка могла літати сюди на полювання».

 

 

Він повідомив, що підготував звернення до Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (ФАТФ) за підписом Юлії Тимошенко для відповідних об`єктивних перевірок корупційних фактів в Україні.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua