ЧЕРНІВЦІ

У України закінчується валюта

0

Економічні проблеми Португалії, Іспанії та Італії спровокують зростання безробіття, що негативно відіб´ється на платіжному балансі України

Як пише газета «Коментарі», проблеми єврозони спровокують падіння трансфертів від українських «заробітчан», зростаючий обсяг яких так довго підтримував поточний рахунок на плаву. Приміром, в 2011-м обсяги приватних грошових переказів з-за кордону склали $7 млрд. Ця сума виявилася практично еквівалентною річним обсягом іноземних інвестицій, які зайшли в країну, - $7,2 млрд.

Очікуване скорочення європейських і азіатських ринків підкосить позиції експортерів і як наслідок послабить приплив валюти в країну, а підвищення цін на газ посилить вже існуючі дисбаланси. Підтримкою для вітчизняних експортерів могла б стати девальвація гривні, яка очікується наприкінці року. Адже через те, що зараз відбувається «осідання» курсів валют країн - основних торгових партнерів України (євро і російського рубля), український експорт втрачає конкурентоспроможність.

За підрахунками НБУ, платіжний баланс країни все ще залишається профіцитним. Але його позитивне сальдо за січень-травень 2012-го скоротилося більш ніж у п´ять разів - до $422 млн. і буде танути і далі через скорочення зовнішніх запозичень і падіння припливу прямих іноземних інвестицій. За даними НБУ, в січні-травні їх сальдо (різниця вкладених і виведених іноземцями коштів) впало до $1,78 млрд. проти $2,79 млрд. за п´ять місяців 2011-го. Майбутні вибори, швидше за все, остаточно заморозять інвестиції. За даними НБУ, в квітні сальдо склало всього $122 млн., а в травні взагалі впало до катастрофічних $8 млн. «За нашими прогнозами, в цілому за 2012 прямі іноземні інвестиції можуть скоротитися в порівнянні з минулим роком на 15%», - каже начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банк Україна Олександр Печеріцин. Активно виводити валюту з країни буде і банківський сектор. Сума запозичень фінустанов, термін погашення яких настає цього року, становить $12,9 млрд., з яких $7,1 млрд. - середньо- і довгострокова заборгованість.

Мізерність вливань нерезидентів і високі виплати за боргами можуть увігнати країну у валютний мінус. «За нашими прогнозами, Україна зіткнеться з дефіцитом зовнішнього фінансування (сума сальдо поточного рахунку і рахунку фінансових операцій) в розмірі $6,1 млрд., які будуть покриватися за рахунок резервів НБУ», - говорить аналітик Concorde Capital Віталій Ваврищук. А значить питання девальвації гривні з усіма руйнівними наслідками - збільшенням інфляції, зростанням бюджетного дефіциту і проблемної кредитної заборгованості - на початку наступного року може стати особливо гострим.

Джерело: Comments.UA

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua