ЧЕРНІВЦІ

Газету кримського депутата змусять вибачитися за «спалахуйка» і «лупиздрики»

0

Сімферопольська міська організація Всеукраїнського товариства «Просвiта» імені Т. Г. Шевченка вимагає від газети «Кримський телеграф», яку пов´язують з депутатом кримського парламенту Олександром Мельником,  публічно вибачитися перед  українською громадою Криму за публікацію в № 186 видання від 22 червня

Як наголошується в заяві товариства, автор статті під назвою «Мова твоя - ворог мій!» дозволив собі відверто провокаційні, принизливі і навіть дикі з точки зору нормальної людини випади на адресу української мови, пише «Центр».  

 «У публікації автор в знущальній формі подає неправдиві переклади українських слів і порівнює їх з різними нормативними словами з російського словника. Він обманює читачів тим, що стверджує, що нібито в українській мові «запальничка» перекладається як «спалахуйка», «метелик» - «залупівка», «сексуальний маніяк» - «писуньковій злодій», «дзеркало» - «пикогляд», «кіндер -сюрприз » - «яйко-сподівайко», «акушерка» - «пупорізка», «медсестра» - «штрикалка», «презерватив» - «гумовий нацюцюрник», «насіння» - «лупиздрики», - перераховують в товаристві «Просвiта»  слова з матеріалу.

«Ми вимагаємо спростування неправдивої інформації, яка не відповідає дійсності про державну українську мову, а також публічних вибачень перед українською громадою Криму, яка налічує не менш ніж чверть населення», - пишуть автори заяви. В разі ігнорування вимог «Просвіта» має намір звернутися в суд з позовом про спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди.

«Переклад» українських слів, опублікований в «Кримському телеграфі», не має нічого спільного зі словниковим - список «смішних перекладів» російських слів на нібито українську  існує і опублікований в інтернеті давно. Видання, змішавши список з кількома словниковими перекладами, розмістило його із заголовком «Словник у допомогу».

Джерело: Comments.UA

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua