ЧЕРНІВЦІ

КС відкрив дорогу до відставки Литвина

0

Конституційний суд України визнав неконституційним положення регламенту Верховної Ради, згідно з яким голова парламенту обирається таємним голосуванням

Відповідне рішення було прийнято 11 липня, за конституційним поданням 51 народного депутата і повідомлено 12 липня, повідомляють «Українські новини».

Суд дійшов до висновку, що таємне голосування з обрання і відкликання спікера не гарантує відкритості в роботі парламенту.

Зокрема, Суд визнав неконституційними положення частин 5 і 6 статті 75, а також частини 4 статті 77 закону «Про регламент Ради». Частина 5 статті 75 закону передбачає, що рішення щодо кандидатур на посаду спікера приймається таємним голосуванням, а в частині 6 статті 75 прописано, що обраним головою Ради вважається кандидат, який одержав більшість голосів депутатів від конституційного складу парламенту, якщо бюлетені для таємного голосування одержали не менше 2/3 депутатів від їх фактичної чисельності.

Частина 4 статті 77 цього закону передбачає, що рішення парламенту про відкликання спікера приймається таємним голосуванням, яке вважається таким, що відбулося, якщо бюлетені для таємного голосування одержали не менше 2/3 депутатів від їх фактичної чисельності. Як повідомляли «Коментарі», після прийняття скандального «мовного» законопроекту Ківалова-Колесніченка голова парламенту Володимир Литвин подав заяву про відставку.

Пізніше парламент своїм рішенням замінив процедуру таємного голосування бюлетенями відкритим поіменним голосуванням.

Нагадаємо, раніше глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що проведення позачергової сесії парламенту відбудеться наприкінці липня - початку серпня, імовірно, 31 липня.

Джерело: «Українські новини»

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua