ЧЕРНІВЦІ

Вдова Гонгадзе оскаржуватиме в Євросуді невинуватість Кучми

0

Вдова журналіста Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе буде звертатися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у зв´язку з порушенням права на справедливий суд після винесення рішення про законність зняття звинувачень з другого президента України Леоніда Кучми в причетності до вбивства журналіста  

 Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», про це заявляє представник інтересів Гонгадзе Валентина Теличенко.

«Фактично в справі про вбивство Гонгадзе вже вичерпані національні інструменти розслідування щодо замовників при формальній наявності кримінальної справи стосовно осіб загалом. Це означає, що тепер Мирослава може звернутися до Європейського суду, і вона має намір це зробити», - сказала Теличенко, коментуючи рішення Вищого спецсуду, що підтвердив законність зняття звинувачень з Кучми в причетності до вбивства Гонгадзе.

«Має місце різне застосування норм українського законодавства, які допустив Вищий спеціалізований суд», - зазначила Теличенко.

Вона пояснила, що Вищий спецсуд в одних справах чітко скасовував рішення судів нижчих інстанцій, якщо вони оцінювали докази по суті на цій стадії.

«А в нашій справі суд не скасував рішення (нижчих інстанцій - ред.), незважаючи на те, що мала місце оцінка доказів по суті судом першої та апеляційної інстанції», - висловила переконання представник інтересів Гонгадзе.

Як повідомляли «Коментарі», сьогодні, 26 червня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ  піддтвердив законність зняття  звинувачень з Леоніда Кучми в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Його звинувачували  в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства Гонгадзе (ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua