ЧЕРНІВЦІ

УПЦ МП може очолити Буковинський митрополит

0

Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (на фото) вважається одним з трьох реальних претендентів на посаду митрополита УПЦ МП. Як повідомляють «Чернівці. Коментарі», таку інформацію наводить чернівецький сайт МБ, цитуючи статтю «Миссия Агафангела», розміщену у російській газеті «Московские новости».


Як пише видання, автор тесту описує проблеми, які постали перед УПЦ МП у зв`язку з важкою хворобою митрополита Володимира. Нагадаємо, восени 2011 року Володимира було госпіталізовано - він зламав шийку стегна, на додачу у нього цукровий діабет і хвороба Паркінсона. І хоча митрополит Київський повернувся до виконання своїх обов`язків, зараз багато говорять про його можливого наступника.

У церкві існує два ідеологічних табори, упевнені джерела видання в УПЦ. В одному з них - умовно "промосковського" (на чолі з Агафангелом) - вважають, що є тільки єдина Російська православна церква, і автокефалія в одній з її частин виключена. У другому - умовно "автономістському" (митрополит Володимир, Драбинко) - підкреслюють, що УПЦ саме українська церква, хоча і в канонічній єдності з Московським патріархатом. А автокефалія в принципі можлива, але не зараз (для цього треба, щоб її підтримали всі ієрархи УПЦ, а серед них єдності немає, і благословила РПЦ, чого також в осяжному майбутньому не передбачається). І від того, "ставленик" якої групи стане на чолі УПЦ після Володимира, залежить і шлях розвитку церкви.

Зараз серед реальних кандидатів на крісло митрополита київського називають трьох. "Перший - Агафангел (але він жорсткий і багато хто його не хоче), другий - митрополит Дніпропетровський Іриней, але він недавно пережив інсульт, і, нарешті, Чернівецький Онуфрій", - поділився з автором міркуваннями один з "промосковських" церковників. "Агафангела ніхто не вибере. Іриней і Онуфрій - можливо", - вважає співрозмовник видання з "автономістської" партії.

Іриней і Онуфрій не вважаються прихильниками жодної з партій. Обидва виступають за збереження статус-кво: тобто вони ні кроку не зроблять у бік автокефалії, але і не дадуть РПЦ розширювати свій вплив в Україні.

Нагадаємо, митрополит Онуфрій був одним з офіційних претендентів на посаду предстоятеля РПЦ Патріарха Московського під час виборів у січні 2009 року.

Як повідомляли «Чернівці. Коментарі», наприкінці травня отця Жара обрали Єпископом Банченським. Зважаючи на те, який вплив має Михаїл Жар на Президента Януковича, не виключено, що думка Єпископа Банченського може бути врахована при виборі нового предстоятеля УПЦ МП.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua