ЧЕРНІВЦІ

Чернівецький фізик представив свій "вічний календар"

0

У вихідні вчитель-методист фізики та астрономії зі Сторожинецького ліцею Олександр Макарчук представив чернівчанам свій диво-винахід - "вічний календар".

Як пише у своєму блозі Вікторія Яшан, вчений спробував усунути недосконалості григоріанського календаря, основна з яких те, що він "щороку «губить» по кілька секунд".

Календар, винайдений Макарчуком ще у 2000 році, має 13 місяців, рік налічує 364 доби, кожен місяць має по 28 днів та починається в понеділок, відповідно свята і дні тижня постійно припадають на одні і ті ж дати. Такий календар тисячоліттями залишатиметься незмінним.

За "вічним календарем" в році з`являється місяць між серпнем і вереснем, названий винахідником грибень, зайві хвилини і секунди, виведені в один додатковий тиждень раз в шість років. Такий рік буде високосним, та на відміну від сучасного календаря, буде довшим не на один день, а на цілих 7. Таким чином кожних шість років в грудні буде 35 днів, - пише Вікторія Явшан.

Наприкінці минулого року ТСН повідомляла про Казахського вченого, який створив календар, в якому 13 місяців і у кожному місяці 28 днів. А на початку цього року в Інтернеті повідомлялося про подібну розробку американських вчених - календар, в якому кожен наступний 12-місячний період повністю збігається з попереднім.
Фото: Вікторія Яшан

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua