ЧЕРНІВЦІ

У сосисках, соках та халві знайшли небезпечні добавки

0

Перевірки чотирьох видів варених сосисок "Дитячі", які продаються у чернівецьких магазинах, показали, що жоден зразок не відповідає встановленим вимогам з утримання вологи і мікробіологічних показників, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі».

У сосисках вищого сорту "Дитячі" від ТМ "Тульчин" (Вінницька область) експерти знайшли підсилювач смаку - глутамат натрію Е621, а ТМ "Колос" додала до своєї продукції барвники тартразин Е102 і жовтий сонячний захід Е110, які вважаються небезпечними для здоров`я.

Кращі результати показали дитячі соки. Лише у двох із 8 тестованих зразків було перевищення вмісту оксиметилфурфуролу, який є токсичною речовиною. При нормі не більше 20 мг/кг в соку яблучно-вишневому ТМ "Карапуз" токсичної речовини містилося 28,5 мг/кг, а в сокові з яблук і чорної смородини "Фрут Няня" - 29,7 мг/кг.


Також насторожують результати експертизи халви. Фахівці "Укрметртестстандарту" перевіряли її на бензапірен - найсильніший канцероген, споживання якого може призвести до ракових захворювань. Примітно, що чинними стандартами цей показник для халви не нормується, тому експертам довелося опиратись на нормативи для соняшникової олії - не більше 2 мкг бензапірену на кілограм продукту. Так, у халві соняшниковій "Люкс" ТМ "Жайвір" даний показник виявлений на рівні 2,58 мкг/кг, а у халві ніжній ТМ "Дружній продукт" - 2,63. Експерти радять не спокушатись на назви продукції на кшталт "Дитяча", та уважно читати склад на упаковці, повідомляє телеканал ТВА. Також варто опиратись на ціну: для більшості продуктів харчування характерна пряма залежність "ціна - якість", тобто якісний продукт за визначенням не може бути дешевим.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua