ЧЕРНІВЦІ

140-річчя Чайки Дністрової відзначать інтернет-конференцією

0

Сьогодні в обласній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка відбудеться інтернет-конференція, присвячена 140-річчю від дня народження авторки відомої пісні «Чом, чом, чом, земле моя...» Костянтини Малицької, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». А вчора на філологічному факультеті ЧНУ презентували свіжовидану книгу її творів.
 

До книги, яка побачила світ у чернівецькому видавництві «Букрек», ввійшли вибрані твори Костянтини Малицької (1872—1947), опубліковані свого часу окремими виданнями, а також у часописах та збірниках. Жанрове розмаїття поезії, прози, літературно-критичних статей, спогадів та листування допоможуть читачеві збагнути джерела патріотизму, особливості її художнього бачення світу. Це перше видання в Україні творів К. Малицької, що дає достатньо повне уявлення про творчість письменниці, знайомить читача зі своєрідною естетикою її авторського стилю. Видання буде корисним для філологів, істориків, педагогів та широкого кола шанувальників української літературної думки. Упорядниками видання виступили кандидати філологічних наук Оксана Івасюк та Валентина Бузинська.

Довідка «Чернівці. Коментарі». Костянтина Іванівна Малицька (1872-1947) (літературні псевдоніми: Віра Лебедова, Чайка Дністрова; (30 травня 1872, — 17 березня 1947) — українська письменниця, педагог, діячка культурно-освітніх товариств у Галичині. Найбільше прославилась як автор популярних пісень «У Січі, у Січі гуртуймось брати» та «Чом, чом, чом, земле моя...».
Костянтина Малицька також відома як дитяча письменниця, автор поезій, оповідань і сценаріїв, зокрема «Малі герої», «Гарфа Леїлі»; автор багатьох січових пісень. Друкувала твори в журналах «Молода Україна», «Світ дитини», «Зоря», альманахах «Нова хата», «Учитель», «Жіноча доля», сатиричному часописі «Комар» та інших виданнях. Була редактором дитячого журналу «Дзвінок» (Львів). Писала статті на педагогічні і громадські теми, робила переклади. У радянський час, з 1939 року вона працювала старшим бібліографом Наукової бібліотеки імені В. Стефаника, укладала універсальний покажчик дитячої літератури

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua