ЧЕРНІВЦІ

У Чернівцях святкуватимуть 100-річчя Йосифа Бурга

0

Сьогодні, 29 травня, відбудуться урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження відомого єврейсього письменника, почесного громадянина м.Чернівці та м.Вижниця Йосифа Бурга, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі».

Свято розпочнеться 0 17:00 в палаці "Академічний".

 

Довідка

Йосиф Кунович Бург народився 30 травня 1912 року у містечку Вижниця – знаменитому центрі буковинських хасидів, де в той час майже 90 відсотків жителів становили євреї.
Перші книги письменника вийшли в Чернівцях напередодні Другої світової війни. Це зокрема: збірки оповідань „Над Черемошем" (1939) та „Отрута" (1940). Після цього у творчій долі наступає сорокарічна мовчанка. Лише 1980 р. виходить у Москві на їдиш книга оповідань і нарисів під символічною назвою „Життя продовжується", а згодом побачили світ книги „Гомін квітів" (1983), „Запізніле відлуння" (1990), „Під одним дахом" (1992).
У творах автора відтворено правдиві картини страдницького багатовікового життя євреїв, кохання і смерть, жорстокість та милосердя.
Творчість письменника береже пам`ять про велику і славну когорту діячів єврейської культури, які були пов`язані з Буковиною (М.Альтман, Е.Штейнбарг, А.Маргул-Шпербер, І.Мангер, А.Кіттнер, Сіді Таль та інші).
У 1997 році Й.Бург став почесним громадянином міста Чернівці.
В Вижниці його іменем назвали одну із вулиць.
Помер Йосиф Бург 10 серпня 2009 року. Похований в Чернівцях на центральному кладовищі на Алеї почесних громадян Чернівців..

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua