ЧЕРНІВЦІ

Опозиціонери готові до рішучих дій щодо мовного законопроекту, але не кажуть до яких саме

Народні депутати від опозиції говорять, що їхні політичні сили збираються протидіяти прийняттю законопроекту Ківалова-Колесніченка «Про мови в Україні», але яким чином - вони поки не розголошують

 Як повідомив «Коментарям» народний депутат від НУНС Андрій Парубій, він з однодумцями збирається робити все можливе, щоб цей законопроект не пройшов через Верховну Раду.

«Я говорив з багатьма депутатами, я не можу говорити про якісь спільні рішення. Але особисто я вийду на трибуну, особисто я буду робити все можливе, щоб цей законопроект не пройшов через Верховну Раду України, бо він фактично направлений на знищення української мови. Я не знаю, які способи підкаже момент і обставини, але я особисто буду робити все від мене залежне. Я сподіваюсь народні депутати вийдуть зі мною на трибуну, якщо законопроект буде поставлений на голосування. Я не знаю рішення фракції, не знаю чи було рішення фракції по цьому питанню, можу говорити лише за себе і своїх однодумців. Ми і в квітні робили все можливе, щоб Харківські угоди не були прийняті, і зараз будемо робити все можливе. Я сподіваюсь, буде більше народних депутатів,які будуть стояти до кінця, щоб не допустити, власне, знищення української мови в цьому парламенті. Бо це буде ганьба кожному депутату, якщо цей закон буде прийнятий. Це ляже чорною плямою на кожного депутата цього скликання», - розповів Парубій.

В той же час, народний депутат від «БЮТ- Батьківщини» Степан Курпіль розповів, що його фракція вранці розгляне, які механізми вони застосують аби цей законопроект не був прийнятий. 

«То ми тримаємо в секреті, як ми будемо протидіяти. Але те, що ми будемо протидіяти, це обов’язково, оскільки це є проект, який фактично ставить на меті знищити українську мову. Тому допустити в незалежній Україні знищення української мови - це щось антіприроднє, ненормальне. Я думаю, що ця затія не принесе нічого доброго і Партії регіонів, люді вже не вірять в щирість ПР, щодо запровадження другої регіональної мови, все більше людей не думають, що це їм потрібно. За соціологією абсолютна більшість вважають, що в Україні має бути одна державна мова, російській мові в Україні нічого не загрожує. Вона вільно розвивається в усіх сферах життя, а в деяких, навіть, домінує. То що такий проект існує, то зрозуміло, що це проект із сусідньої держави, який вписується в концепцію розповсюдження «руського мира». Я н проти «руського мира», я проти того щоб він розповсюджувався за рахунок України. Ми обговорювали це питання у вузькому колі, а на фракції це питання буде розглядатися завтра зранку».

Як повідомляли «Коментарі», народний депутат від НУНС Андрій Парубій заявив, що Генеральною прокуратурою України проти нього порушено кримінальну справу за перешкоджання ратифікації
Харківських угод.

Також нагадаємо, в серпні 2011 року депутати Верховної Ради від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко зареєстрували в Раді законопроект «Про засади державної мовної політики».

А в кінці минулого року Венеціанська комісія порахувала, що в законопроекті «Про засади державної мовної політики» «регіоналів» Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка недостатньо гарантій використання і захисту української мови.

Джерело: Comments.UA

Джерело фото: PHL

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua