ЧЕРНІВЦІ

Сьогодні у Чернівцях відзначили 151-у річницю від дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі».

Влада - обласна і міська - продемонструвала шану до Кобзаря зранку, у робочий час - з молебнем, військовим оркестром і традиційною синьо-жовтою корзиною квітів. Ходу очолили голова облради Михайло Гайнічеру, секретар міськради Віталій Михайлішин, а обласна виконавча влада була представлена першим заступником голови ОДА Георгієм Галицем. Він у виступі зауважив, що "творчість Т.Шевченка мала велике значення для пробудження національної свідомості на Буковині". Прес-служба ОДА також наводить його слова про те, що "величаве і патріотичне вшанування поета на Буковині, як писало в 1864 році львівське «Слово», «збудило чуття в нашої української молоді і показало, що на Буковині ми встали з великого сну і зачали думати про свою словесність». І ця словесність подала свій перший голос у поезіях Юрія Федьковича, Осипа Маковея, Ольги Кобилянської".

Опозиція прийшла вклонитися Шевченкові з початком обідньої перерви - "без пафосу і самолюбування", як наголосили в прес-службі партії ВО "Батьківщина". Учасники обласного Комітету опору диктатурі також поклали квіти до підніжжя пам`ятника Кобзареві і сказали по кілька слів на вшанування його пам`яті. Вони наголосили, що в цей день не лише згадують подію, коли Пророк повернувся до Вітчизни і знайшов, як і заповідав, «тихе пристанище і спокій коло Канева». У цей день також підбивають підсумки, як втілюються його заповіти. А цим Україна наразі похвалитися не може. Голова облпарторганізації ВО "Батьківщина" Іван Мунтян назвав владників "фарисеями":  "Адже коли вранці показово несеш квіти до памятника тому, кого за його пророчі вірші шанує вся Україна, а ввечері крадькома відбираєш у громади книгарні – це лицемірство і брехня». 


Як відомо, Тараса Шевченка спочатку було поховано на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі. Через п`ятдесят вісім днів його домовину, згідно із заповітом перевезено в Україну і перепоховано на Чернечій горі біля Канева. 8 (20 травня) 1861 року на пароплаві «Кременчук» з Києва прах Шевченка потрапив до Канева. Дві доби домовина знаходилась в Успенському соборі, а 10 (22 травня) було відслужено в церкві панахиду, і прах віднесли на Чернечу гору.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua