ЧЕРНІВЦІ

Фірташ знову продаватиме газ «Нафтогазу»

0

Газовий посередник «Укргазенерго» найближчим часом відновить поставки палива на внутрішній ринок

Як стало відомо «Коментарям», найближчим часом на рахунки держкомпанії «Укртрансгаз» буде переведена кругла сума - 580 млн грн. Її відправником стане відоме ЗАТ «Укргазенерго». Формально ці гроші будуть сплачені опальним трейдером в якості погашення заборгованості минулих років. Але де-факто вони можуть бути зараховані в якості передоплати за послуги з експлуатації газотранспортної інфраструктури України, що дозволить «Укргаз-енерго» повернутися до торгівлі блакитним паливом на внутрішньому ринку країни.

Про фінансові претензії «Нафтогазу Україна» до «Укргаз-енерго» стало відомо ще в 2009 р. Тоді «дочка» НАК - «Укртрансгаз» звернулася до суду з вимогою стягнути з газотрейдера 580 млн грн. заборгованості за послуги з прокачування газу. Ця ініціатива держструктури тут же отримала підтримку: вже 2 квітня 2009 р. Господарський суд Києва задовольнив цю вимогу. Але на той момент такий вердикт нікого не здивував, оскільки при владі перебувала давня опонентка співвласника «Укргаз-енерго» Дмитра Фірташа Юлія Тимошенко.

Але 11 лютого 2010 р. (через три дні після перемоги Віктора Януковича в президентській гонці) Київський апеляційний госпсуд скасовує рішення першої інстанції, а ще через пару місяців Вищий госпсуд виносить вердикт, яким доручає нижчої інстанції розглянути цю справу повторно .. З жовтня минулого року суди один за іншим почали приймати рішення на користь «дочки» «Нафтогазу». Так, 13 жовтня 2010 р. Госпсуд Києва зобов`язав «Укргаз-енерго» перерахувати на рахунки «Укртрансгазу» вищезгадані 580 млн грн., А 16 березня 2011 р. Це рішення залишив у силі Вищий госпсуд.Точка в цій суперечці була поставлена буквально днями: 19 квітня госпсуд Києва остаточно і безповоротно відмовив «Укргаз-енерго» в перегляді невигідних їй судових рішень.


За інформацією «Коментарів», днями госпсуд Києва розстрочив погашення 580 млн грн. боргу «Укргаз-енерго» перед «Укртрансгазом» на рік - до 12 квітня 2013 Формальним приводом для цього стала неготовність «Укргаз-енерго» одноразово виплатити всю цю суму. Схоже, гроші у «Укргаз-енерго» з`являться найближчим часом, після того, як компанія повернеться до продажу газу не тільки на адресу регіональних газопостачальних компаній, а і «Нафтогазу України». Підтверджує це як недавнє рішення НКРЕ про видачу «Укргаз-енерго» п`ятирічної ліцензії на право поставки природного газу в обсязі до 4,8 млрд куб. м / рік, так і намір ЗАТ перерахувати «Укртрансгазу» спірні 580 млн грн. не у вигляді оплати боргу, а в якості оплату послуг за майбутні прокачування.


Нагадаємо, "Укргаз-енерго" була створена в 2006 році на паритетних засадах НАК "Нафтогазу Україна" і Rosukrenergo. Але минулого року НАК був виключений зі складу засновників "Укргаз-енерго", тим самим поступившись монопольний контроль над цим підприємством фірмі Дмитра Фірташа.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua