ЧЕРНІВЦІ

Доктор наук вшанований Ярославом Мудрим

0

Лук’ян Анатичук, директор Інституту термоелектрики Національної академії наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, доктор фізико-математичних наук з м. Чернівці, отримав орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі».

Як сказано в Указі Президента, науковець нагороджений за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю. Указ Президента України від 18 травня №331/2012 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки» оприлюднено в офіційному інтернет-представництві Глави держави.

Довідка «Чернівці. Коментарі». Лук’ян Анатичук – незмінний керівник науково-дослідного Інституту термоелектрики, реорганізованого 1991-го року з  КБ «Фонон», що діяло з 1978-го також під його науковим керівництвом і директорством.  Інститутом було розширено фундаментальні роботи з термоелектрики: розвинута теорія функціонально-градієнтних матеріалів, динамічна теорія термоелектричного охолодження, теорія надійності термоелектричних приладів та систем, також знайшла подальший розвиток узагальнена теорія термоелектричного перетворення енергії. На її основі винайдено низку нових типів термоелементів.

Ідеї ученого покладені в основу створення нових комутацій, технологій і конструкцій низки термоелектричних модулів для термогенераторів з рівнем температури джерел тепла 250—350 °С. За своїми характеристиками модулі істотно перевищили відомі світові аналоги і стали основою для створення різноманітних термоелектричних генераторів. Здійснено прогрес і у створенні ефективних та високонадійних систем охолодження і кондиціонування. Розроблено теплові насоси у системах регенерації води для космонавтів на орбітальних станціях. Під науковим керівництвом Л. І. Анатичука Інститут термоелектрики взяв участь у розробці потужних кондиціонерів для підводних човнів Франції. Створено особливо надійні модулі охолодження для європейської космічної системи мікрогравітації та модулі для охолодження чутливих сенсорів для систем орієнтації європейських супутників Землі. Розроблено ефективні блоки для побутових холодильників як заміну фреоновим компресорним агрегатам.

 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua