ЧЕРНІВЦІ

"Азаровська іпотека" ще не працює

0

У перший день дії рекордно низької іпотеки від держави «Коментарі» спробували оформити кредит.

Саме у вівторок, зі слів міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка, повинна була початися реалізація програми іпотечного кредитування під рекордні 3% річних. Однак - не почалася.

Журналісти зібрали пакет документів, вказаний на сайті міністерства та звернутися до банку. 

"Враховуючи інформацію від міністерства щодо 36-ти банків - «учасників» нової іпотечної держпрограми, ми, насамперед, звернулися в Ощадбанк.
Адже ще 8 травня Близнюк заявив, що поки лише ця фінансово-кредитна установа виявила бажання взяти участь у програмі," - пише видання.
Однак, співробітниця банку відповіла, що "м
еханізм ще не розроблений. Відповідно, у нас ще немає навіть даних по цьому кредиту, і цей продукт поки не надається".
Вона порадила "
передзвонити наприкінці місяця або ж на початку наступного".
"Тому що у нас поки що взагалі ніякої інформації немає. І я нічого вам підказати не можу. Механізм кредитування не розроблено навіть на рівні держави", - зазначила представниця банку.

"Після таких слів дзвонити в інші 35 банків було зайвим, однак у міністерстві ми все-таки дізналися про терміни якоїсь «кристалізації» горезвісного механізму іпотеки-3%, - повідомляють «Коментарі». - Виявляється, найближчого четверга має бути проведена нарада за участю забудовників, банкірів і чиновників обласних адміністрацій, на якоій мають бути «відпрацьовані» всі необхідні кроки для «максимальної ефективності спільних дій»."

Як припускає видання, навіть якщо рекордно низька для Україні іпотека і з`явиться цього року, то залучення в неї черговиків буде в дуже обмежених масштабах. І навіть для державного Ощадбанку іпотека, обмежена 16% річних і 25% початкового внеску виглядає неперспективною - сьогодні ця установа кредитує купівлю житла починаючи від 17,5% річних і при 30% первісного внеску. Причому позика дається тільки на 90% загальної вартості квартири.

Таким чином, перший анонсований день історичного для країни за вартістю іпотечного кредитування закінчився черговим переносом нескінченних «погоджень» і «домовленостей». Коли кредитування буде запущено в реальності - питання відкрите.

Як повідомляли у програмі здешевілої іпотеки серед інших є й дві Чернівецьких компанії-забудовники, які пропонують по 18 однокімнатних і двокімнатних квартир

Джерело: Comments.UA

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua