ЧЕРНІВЦІ

У Чернівцях презентують вірші єврейської дівчини, знищеної в нацистському таборі

0

Сьогодні в Художньому музеї відбудеться презентація книги чернівецької поетеси з трагічною долею Зельми Меербаум-Айзінґер «Я тугою огорнута. Вірші єврейської дівчини до свого друга», повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». 18-літню обдаровану поетесу знищили в одному з нацистських «трудових» таборів Трансністрії.
Зельма Меербаум-Айзінґер народилася 1924 р. в Чернівцях. Її життя було безжально обірване 1942 р. в одному коли їй заледве виповнилося вісімнадцять. Зельмині вірші, написані німецькою мовою і присвячені коханому другові, дивом уціліли. Сьогодні її ім`я стоїть поряд з іменем голландської дівчинки Анни Франк, авторки знаменитого «Щоденника».
«Той, хто в майбутньому говоритиме про Анну Франк, змушений буде говорити й про Зельму Меербаум-Айзінґер – як про двох сестер, одна з яких документувала те, що друга висловлювала у віршах. «Щоденник» Анни Франк, написаний у голландському сховку, й вірші Зельми Меербаум-Айзінґер є, по суті, єдиним цілим: життєвим свідченням двох єврейських дівчат, які стали жертвами націонал-соціалістської Німеччини», - повідомляє сайт видавництва «Книги-ХХІ».
Книга «Я тугою огорнута» побачила світ у видавництві «Книги-ХХІ» в перекладі Петра Рихла з передмовою всесвітньо відомої акторки Іріс Бербен. На презентації поезії Зельми читатимуть Клаудія Претор (німецькою) та Петро Рихло (українською).

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua