ЧЕРНІВЦІ

Голова обласної ради Михайло Гайничеру вступив у дискусію про плани ради реорганізації чернівецьких книгарень в одне комунальне підприємство. Як повідомляють «Чернівці. Коментарі», цьому присвячене обширне інтерв`ю голови, яке розміщене на сайті ради.

"Група "робінгудів", які іменують себе представниками опозиції, із завзяттям, вартим кращого застосування, намагається маніпулювати громадською думкою, переслідуючи свої, недотичні до інтересів громади, кон`юнктурні цілі та завдання, - вважає голова облради. - При цьому активно використовується звичайний для цих добродіїв «джентльменський набір» інсинуацій, домислів, наклепів, перекручених та підтасованих фактів".

Він пояснив, чому облрада саме зараз взялася рятувати книгарні: "Навіть побіжний аналіз їхньої фінансово-господарської діяльності засвідчує жалюгідний стан і сумні перспективи більшості з цих торгових точок. Відтак врятувати комунальну мережу книжкової торгівлі сьогодні ще можливо, завтра – вже ні".

Голова ради заступився за ще одного ініціатора реорганізації, першого заступника голови ОДА Георгія Галиця, який неодноразово коментував позицію довкола книгарень. Гайничеру вважає, що "будь-які спроби влади обґрунтувати свою позицію, навести неспростовні докази її правдивості наштовхуються на демонстративне ігнорування з боку таких "правдолюбців", які відразу ж вдаються до чергових викидів дезінформації".

Михайло Гайничеру назвав міфами заяви нинішнього керівництва книгарень, низки громадських та політичних організацій. Він каже, що влада не зможе «прихватизувати» приміщення комунальних книгарень,бо їх майно належить обласній раді, а приміщення – Чернівецькій міській раді, що. на його думку "зводить нанівець саму можливість такого розвитку подій"

Також голова переконує, що мережу комунальних підприємств книжкової торгівлі не буде знищено через процедуру банкрутства, бо "в статутних документах новоствореного комунального підприємства буде прописано стратегію його обов`язкового розширення шляхом відновлення осередків книжкової торгівлі у кожному районі області".А ще новоствореному ОКП «Буковинська книга» "на пільгових умовах та поворотній основі буде виділена необхідна для поповнення обігових коштів підприємства грошова позика".

Він також запевнив, що не буде "підступно позбавляти роботи працівників існуючих нині комунальних книгарень". Гайничеру каже, що "навіть попри той факт, що близько третини штатних працівників комунальних книгарень – бухгалтери, ми намагатимемось зберегти кваліфікований персонал".
Про долю ж директорів книгарень голова відповів розмито. За його словами, "ніхто не має на меті применшити заслуги багаторічних керівників комунальних книжкових магазинів". Але Гайничеру вважає, що "у цій колотнечі вони прагнуть насамперед захистити своє теперішнє безконтрольне становище, і тільки згодом – комунальну книжкову торгівлю"
Саме тому чиновник пообіцяв їм "прискіпливий аудит фінансового стану".

Михайло Гайничеру висловив переконання, що чергова сесія обласної ради таки розгляне питання реорганізації книгарень. Хоча, як повідомляли «Чернівці. Коментарі», на засіданні постійної комісії облради з питань приватизації та управління об`єктами спільної власності було вирішено рекомендувати доопрацювати це питання, для чого створити депутатську комісію з представників усіх фракцій.

Як повідомляли «Чернівці. Коментарі», окрім опозиційних партій "Фронт Змін" та "Батьківщина", народних депутатів Геннадія Москаля та Володимира Яворівського, на захист комунальних книгарень виступили обласні спілки письменників і журналістів.
Крім того, прем`єр-міністр Микола Азарова доручив керівництву області вжити заходів для збереження мережі книгорозповсюдження.

Фото з сайту Чернівецької ОДА

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua