ЧЕРНІВЦІ

Обласна Спілка журналістів звинувачує владу у спотворенні місцевого ринку періодичних видань

0

На черговому засіданні правління обласної організації Спілки журналістів обговорили стан справ з передплатою періодичних видань в регіоні, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі».

Виступаючі відзначали почастішання спроб органів державної влади і місцевого самоврядування застосовувати засоби адміністративного та фінансового впливу з метою нарощення тиражів підконтрольних газет. Це, наголошувалося на засіданні, спотворює місцевий ринок періодичних видань і обмежує права громадян отримувати об`єктивну інформацію, призводить до нецільового використання бюджетних коштів.

Правління облорганізації НСЖУ "висловило обуренння" рішенню сесії Чернівецької міськради, яким на примусову передплату друкованого органу мерії виділено 350 тисяч гривень платників податків. «З кабінетів обласної державної адміністрації йдуть письмові і усні вказівки всім керівникам різного рівня організувати і взяти «під особистий контроль» як передплату державних і комунальних видань, так і окремих приватних, наближених до влади», - йдеться в заяві Правління. Правління нагадує владі, що «призначення комунальних і державних видань – служити громаді, своїм читачам, а не окремим надмірно амбітним владоможцям».
 

Журналісти наводять приклади, що керівники трудових колективів і підприємств силою змушують передплачувати підконтрольні владі видання. Буває навіть, що сім`ї, де працюють в бюджетній сфері і батько, і мати, змушені передплачувати аж два примірники однієї газети. А за якісь міфічні «спонсорські кошти» до одного передплатника надходять по декілька примірників одного і того самого відомчого видання. Справжньою метою таких дій влади обласна Спілка журналістів вважає намір влади «обмежити доступ до людей будь-якої іншої думки, крім власної, будь-якої непривабливої інформації про себе».

«Спілка журналістів, яка об`єднує працівників і незалежних, і комунальних ЗМІ, висловлює занепокоєння такими діями владників, які направлені на деформацію газетного ринку, обмеження прав громадян на доступ до інформації, і закликає привести всю організаційну роботу в інформаційній сфері у законне русло», - йдеться в заяві. Читачів просять повідомляти про подібні факти за тел.58-94-55 або на телефонні номери тих видань, яким вони довіряють. В особливих випадках журналістська спілка збирається звертатися до суду, повідомляє сайт газети «Час».

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua