ЧЕРНІВЦІ

Не відбулося заплановане засідання постійної комісії облради, на якому мали розглядати питання реорганізації чернівецьких книгарень, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». Засідання було скасоване з ініціативи та активного сприяння провладних депутатів.

Як повідомляли раніше «Чернівці. Коментарі», на сайті облради з`явився проект рішення сесії облради щодо об`єднання мережі книгарень міста в одне підприємство. Проект документу викликав значне громадське збурення. Коли передісторією виникнення проекту рішення почали цікавитися журналісти, з`ясувалося, що він не пройшов необхідних процедурних етапів, не був розглянутий і затверджений на відповідній комісії облради  та погоджений з Антимонопольним комітетом. Учора засідання комісії, на яке нарешті винесли розгляд цього питання, було відмінене щойно розпочавшись – через відсутність кворуму.

Як стверджують очевидці, кілька депутатів-членів комісії телефонували голові комісії та колегам, що запізнюються буквально на кілька хвилин. Один депутат навіть уже увійшов у приміщення облради, але голова комісії не погодився чекати, коли той підніметься на четвертий поверх для участі в засіданні. Такий поспіх влади має пояснення, вважають опозиціонери – на думку представників від ВО «Батьківщина», цього дня владі бракувало голосів для протягнення  вигідного їй рішення. Тож влаштували «відсутність кворуму».

Про скасоване засідання у своїй заяві розповів депутат облради, член комісії з питань приватизації та управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, голова облпарторганізації «Батьківщини» Іван Мунтян.

За його словами, «перед початком засідання комісії голова фракції Партії регіонів в облраді – перший заступник голови ОДА Георгій Галиць, який власне й ініціював реорганізацію книгарень, почав заочно «керувати» депутатською комісією. Побачивши, що більшості для протягнення рішення про реорганізацію у партії влади немає, він викликав голову комісії в коридор і дав йому настанови. Настанови виконувалися дуже ретельно. Ніколи раніше керівники комісії не відзначалися такою «пунктуальністю», щоб у момент призначеного початку засідання одразу заявити про відсутність кворуму... На попередніх засіданнях комісії, коли розглядалися питання бюджету, деяких депутатів чекали до двох годин, аби лиш прийняти потрібне владі рішення». Іван Мунтян переконаний, що голосів опозиції заблокувати ганебне рішення про реорганізацію книгарень вистачало. Він навіть припускає, що «частину своїх депутатів-регіоналів, які могли забезпечити кворум, але не потрібне владі рішення, високопосадовці з ОДА тримали десь по кабінетах і не дозволили йти на комісію».  

І директори книгарень, і опозиціонери схильні вважати, що підвищена цікавість до мережі книготоргівлі в місті пов`язана насамперед з їхнім розташуванням в історичному центрі міста. Це, на їх переконання, підтверджується і тим, що ідея оптимізації торкнулася книгарень, але ніяк не позначилася, наприклад, на автобазі, яка обслуговує облраду і ОДА. «Чи не логічніше було б у кризові для всієї країни часи насамперед підтримати українську книжку, - запитує у своїй заяві Іван Мунтян, - а не комфортне транспортування чиновників чи можливість привітань очільників держави з кожного біг-борда?»

Окрім питання книгарень, яке було на порядку денному засідання першим, комісія мала розглянути всього 23 питання, серед яких – і питання фінансування автобази.

 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua