ЧЕРНІВЦІ

Вишиванки кінця ХІХ-поч.ХХ ст. демонстрував у Чернівцях Микола Шкрібляк

0

У Чернівцях до Дня вишиванки виставку старовинного національного одягу в галереї ратуші провели студенти Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, - передає «Чернівці. Коментарі».

Як повідомили у прес-центрі міськради, вони представили колекцію старовинних буковинських костюмів заслуженого діяча мистецтв України Миколи Шкрібляка. У внутрішньому дворику міської ратуші показали 40 вишитих буковинських костюмів.

Як розповів автор цієї колекції Микола Шкрібляк, свою колекцію старовинного буковинського одягу він збирав протягом багатьох років і продовжує збирати й досі. Для експозиції він відібрав сорочки та плахти, вишиті у різних області та за допомогою різних технік і традицій гаптування. Представлені вишиванки - від кінця 19-го століття до післявоєнних років.

 - Немає нічого святішого, ніж берети свою культуру, живити своє коріння, – зауважив, звертаючись до зібрання Микола Шкрібляк, – а тому я не можу навіть висловити своє задоволення від того, що ця прекрасна традиція відзначення у нашому місті Дня вишиванки народилася саме серед молоді. Це без зайвих слів демонструє любов молодих людей до рідного краю, любов до всього українського. І я вважаю, що саме у цій любові – код невмирущості нашого народу, – підкреслив він.

Нагадаємо, 4 травня Чернівці святкували День вишиванки. За 5 років, що відзначається свято, дійство пройшло трансформацію від простої ініціативи патріотично налаштованої молоді до масового гуляння з залученням влади, працівників місцевих підприємств, широких кіл громадськості.

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua