ЧЕРНІВЦІ

Опозиція запідозрила, що округи нарізала зовсім не ЦВК

0

Попередній аналіз розподілу виборчих округів підтверджує, що з 225 округів щонайменше  70 були сформовані з порушенням принципу компактності та єдності адміністративно-територіальних одиниць

Як передає «УНІАН», про це сьогодні на брифінгу заявив заступник голови Верховної Ради, один з лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко.

За його словами, незважаючи на всі заяви Центральної виборчої комісії про те, що вона є незалежним органом, підтвердилася теза, що в більшості областей межі округів визначали обласні адміністрації.

Віце-спікер нагадав, що більшість голів ОДА є керівниками регіональних виборчих штабів Партії регіонів. «Виходячи з цього, деякі області більш нахабно ділили округи під своїх кандидатів», - заявив він.

За словами Томенка, в результаті створення округів було розділено 38 районів у містах, 32 сільських райони і 4 міста. «Теоретично можна припустити, що, як виняток, таке можливо, враховуючи необхідність забезпечення відповідної кількості виборців, однак безпосередній аналіз підтверджує, що в абсолютній більшості випадків йдеться про передвиборчу вигоду», - сказав він.

Крім того, на переконання Томенка, «нарізка округів» відбувалася за трьома принципами. Перший принцип, зазначив він, визначення округу межами земель або господарств місцевих бізнесменів. Другий принцип, за словами Томенка, це принцип вибірково-адміністративного ресурсу, де межі округу визначалися межами впливу того чи іншого посадовця. І третій принцип - вибірково-партійної доцільності.

«Йдеться про те, що там, де популярність кандидата від опозиції є великою, округ знищувався шляхом розрізання його на окремі шматки під інші округу», - заявив він.

ВодночасТоменко відзначив, що спроби влади підкоригувати межі округів у власних інтересах свідчить про її побоюваннях за результати виборів.

Крім того, додав він, такий розподіл не є критичним для опозиції, оскільки в округах будуть балотуватися єдині кандидати від опозиції.

Як повідомляли «Коментарі», ЦВК на своєму засіданні 28 квітня визначила межі округів.
 
Громадянська мережа «ОПОРА» назвала сумнівною ефективність освіти 52 з 225 постійних виборчих округів Центральною виборчою комісією.

Джерело: «УНІАН»

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua