ЧЕРНІВЦІ

Перший заступник губернатора вв`язався в віртуальну перепалку

0

Рішення апеляційного суду, яким визнано незаконним рішення Новодністровської міськради про дострокове припинення повноважень міського голови Руслана Панчишина, уже двічі прокоментував перший заступник голови ОДА Георгій Галиць. Як повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі», спочатку  чиновник на апаратній нараді в ОДА повідомив, що «для відновлення Руслана Панчишина на посаді мера Новодністровська сьогодні немає жодних підстав» та що його спроби повернутися на робоче місце «можуть кваліфікуватися як спроба захоплення органу місцевого самоврядування». Пізніше, а саме – в четвер після завершення робочого дня - його новий коментар був розміщений на офіційному сайті облдержадміністрації. Зміст коментаря загалом полягав у тому, що суд, мовляв, не поновив Руслана Панчишина на посаді мера, а лише визнав незаконним рішення сесії міськради про це. 

У зв`язку з поширенням цього коментаря, у журналістів виникли питання про межі повноважень його автора-посадовця. Журналіст Микола Костинян надіслав запит до прес-служби ОДА такого змісту: «1. яке відношення пан Галиць має до виборної посади у Новодністровську. 2. у межах яких повноважень пан Галиць коментує судове рішення Вінницького апеляційного адміністративного суду. 3. у рамках якої компетенції інформацію про це поширює прес-служба ОДА». Ці запитання, а також відповідь, яка надійшла на них, Костинян розмістив на своїй сторінці в мережі facebook.

На перше питання прес-служба ОДА відреагувала так: «Мова в коментарі першого заступника голови облдержадміністрації Г.Галиця йшла про рішення суду, а не про виборну посаду». 

Щодо повноважень пана Галиця, прес-служба відповіла: «Перший заступник голови облдержадміністрації Г.Галиць в межах розподілу обов`язків між керівництвом обласної держаної адміністрації веде питання органів юстиції та державної виконавчої служби, до компетенції яких належить виконання судових рішень». Щодо компетенції самої прес-служби ОДА, то вона зазначила: «Офіційний коментар першого заступника голови облдержадміністрації Г.Галиця зумовлений тим, що в більшості місцевих ЗМІ повідомлялося про те, що начебто Вінницький апеляційний адміністративний суд відновив Р.Панчишина на посаді міського голови, що не відповідає дійсності».

Ця відповідь не задовольнила журналіста, а, як зазначив він сам, «лише додала запитань».  Тож нова їх порція надійшла від Миколи Костиняна на е-мейл прес-служби ОДА: «1. Яке відношення має пан Галиць до рішення суду? 2. Пан Галиць "веде питання органів юстиції та державної виконавчої служби, до компетенції яких належить виконання судових рішень". Чи "ведення питань" передбачає КОМЕНТУВАННЯ рішень суду? Якщо так - будь ласка, дайте посилання на нормативний документ, у якому таке зазначено.
3. Що взагалі передбачено цим "веденням питання органів юстиції та державної виконавчої служби, до компетенції яких належить виконання судових рішень", які при цьому пан Галиць має повноваження, яким документом вони закріплені?
3. Пан Галиць займається "веденням цього питання" на території всієї України? Адже це рішення ВІННИЦЬКОГО суду. 4. Чи усі повідомлення ЗМІ, які не відповідають дійсності, вимагають офіційного коментаря пана Галиця? Ті повідомлення не стосуються ні пана Галиця, ні ОДА. Тож запитую ще раз: у рамках якої компетенції цей коментар поширює прес-служба ОДА. Будь ласка, з посиланням на нормативний документ, який цю компетенцію встановлює».

На це він отримав листа такого змісту:  «На Ваші запитання було надано вичерпну відповідь».

Тепер журналіст сайту bukovynaonline.com Микола Костинян надіслав інформаційний запит з переліком цих та інших питань на адресу голови ОДА Михайла Папієва.

Листування журналістів з владою викликає неабиякий інтерес у громади.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua