ЧЕРНІВЦІ

Чернівці матимуть власних реставраторів і майстерні, - вперше за 20 років

0

Незабаром у Чернівцях будуть реставраційні майстерні, - передає портал «Чернівці. Коментарі». Як інформує видання "Молодий буковинець" у майстернях працюватимуть місцеві майстри. Про це на засіданні громадської консультативної ради з питань охорони культурної спадщини повідомив заступник міського голови Василь Тимофєєв.

– Такий підрозділ у Чернівцях обов’язково буде. Є задум розмістити реставраційні майстерні на вулиці Гагаріна. Вони працюватимуть під егідою киян, які взялися нам допомогти, – пообіцяв заступник мера. – Нам соромно, що в реставраційних роботах в університеті не бере участі жоден буковинський майстер. Цю ситуацію треба змінювати. У нас є відповідні фахівці, є намагання щось робити в цьому напрямку. Реставраційні майстерні можна буде створювати при підрозділах комунальної власності. Можливо, почнемо з невеликої дільниці.

– Це була наша ініціатива – створити у Чернівцях реставраційні майстерні, – запевнив головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – Про це йдеться останні 20 років, та поки що нічого не зробили. Натомість усі реставраційні роботи в Чернівцях виконують майстри з інших регіонів. Хоча це могли б робити наші. Будемо готувати відповідне розпорядження. Потрібні приміщення та кошти. Спеціалістів готує художнє училище №5. У нас є фахівці з дерева, ліпнини, позолоти.

Нагадаємо, під час підготовки Чернівців до святкування 600-літнього ювілею у 2008 році від представників громадськості було чимало нарікань у бік реставраторів та ремонтників, які часто пошкоджували деталі архітектури та зовнішнього оздооблення будівель.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua