ЧЕРНІВЦІ

85-річний православний вирізьбив хрест для процесії греко-католицькій громаді Кіцманя

0

Вперше сьогодні пролунали дзвони  новозбудованої у райцентрі Кіцмань греко-католицької церкви, повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». Першим у процесії навколо церкви несли дерев`яний хрест, виготовлений спеціальної для греко-католицької громади православним майстром-скрипкарем Орестом Моргочем.

Хрест - справжній витвір мистецтва. Адже Орест Моргоч, який його робив, виготовляє скрипки не лише для музикантів з Буковини та цілої України, а й для європейських скрипалів. Для хреста майстер використав сухий ясен, працював над цим близько двох місяців, повідомляє районна газета «Вільне життя».  Оздобив хрест позолотою та перламутровими мушлями, якими прикрашає свої унікальні скрипки. Але найбільш тонкою роботою є дерев`яне скульптурне зображення розп`ятого Ісуса. Виготовити його дуже складно, адже потрібні спеціальні прийоми, деревина, технологія. Навіть знані майстри предметів церковного обрядового вжитку використовують готові відштамповані із пластмаси фігури Розп`яття. Але Орест Миколайович Моргоч вирішив, що його хрест має бути цілком із натурального дерева. І задум йому вдався. Для зображення розп`ятого Ісуса використав деревину грушки, яку в спеціальних умовах сушив протягом тридцяти років. Це дало можливість майстрові чітко відтворити найдрібніші деталі невеличкої скульптурки, риси обличчя, уста, повіки, хвилясте волосся Ісуса.

При виготовленні хреста майстер використовував спеціальні клеї та спеціальні лаки, які не бояться ні дощу, ні снігу, ні перепадів температури.
Як і належить процесії, хрест є двостороннім. Один його бік застосовується при відзначенні траурних подій. Він виконаний у темних тонах, на тлі яких виразно проступає позолота. А другий бік світлий — для святковий, радісних подій. Тут тони сонячні та блакитні, що, до речі, перегукується з нашим національним прапором. А на чотирьох краях хреста розміщені іконописні зображення усіх чотирьох євангелістів: Матфея, Марка, Луки та Іоанна. 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua