ЧЕРНІВЦІ

Колишній міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук засуджений до трьох років позбавлення волі
Відповідне рішення ухвалив у четвер суддя Солом`янського районного суду Києва Володимир Мельник, передає «Укрінформ».

«Суд визнав винним Філіпчука за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України, присудивши йому три роки позбавлення волі і змінивши запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою. Він був узятий під варту в залі суду і відправлено в ізолятор », - повідомив адвокат екс-міністра Микола Шупеня.

Він пояснив, що Філіпчук засуджений за перевищення влади і посадових повноважень під час укладення угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers про надання Мінприроди консультацій під час розгляду спору в міжнародних юридичних інститутах з приводу розірвання угоди, укладеної між урядом України і компанією Vanco International ltd. про розробку шельфу Чорного моря.

У коментарі агентству дружина екс-міністра Наталія Філіпчук уточнила, що її чоловікові винесли вирок, зокрема за нанесення державі збитків: «Нанесені збитки державі тим, що він перерахував, ну не він - всі дозволи були - Мінфіну, казначейства і тому подібне, і перераховані гроші були за виконані послуги. Фірмі Astapov Lawyers».

Адвокат зазначив, що подаватиме апеляцію, оскільки вважає «абсурдним» рішення суду: «На думку захисту, це повне абсурду рішення суду, так само як і досудового слідства. Ми надали багато доказів про те, що дії Філіпчука були в рамках чинного законодавства », - зазначив він.
Микола Шупеня зауважив, що Георгій Філіпчук виконував доручення Кабінету Міністрів, зокрема екс-прем`єра Юлії Тимошенко.
«Там були окремі доручення і прем`єр-міністра, і розпорядження Кабінету Міністрів, причому неодноразові. Всі ці матеріали ми брали з собою, вони досліджувалися судом, але, на жаль, не враховані », - сказав адвокат.


Нагадаємо, 13 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Філіпчука за ознаками зловживання службовим становищем, яке спричинило за собою тяжкі наслідки. 14 грудня екс-міністра затримали. 4 лютого 2011 ГПУ завершила слідство у справі Філіпчука.

Vanco International, дочірня компанія Vanco Energy Company (США), в квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладення угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки.
У жовтні 2007 року Vanco Int. передала права та обов`язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища в грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.
Пізніше Мінприроди виявило ряд порушень законодавства, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.

У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska і вийшло з УРП.
Vanсo звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду Україна відновити співпрацю в рамках УРП.

6 липня 2011 уряд оприлюднив своє розпорядження № 627 від 11 квітня 2011 Про затвердження мирової угоди з Vanco Prykerchenska.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.


Джерело: «УкрІнформ»

Джерело фото: pzf.org.ua

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua