ЧЕРНІВЦІ

Уряд вирішив узаконити приватизацію озер

0

У Кабміні побачили необхідність дозволити юридичний казус, коли озеро ніби і в приватній власності, але належить українському народу, повідомляє портал «Коментарі».

Міністерство екології та природних ресурсів розробило законопроект із змінами до Водного кодексу, якими пропонується вписати в нього можливість володіння на правах приватної власності водою озер і ставків.

Зокрема, в документі, який є в розпорядженні «Коментарів», виписана нова редакція 6-ї статті Водного кодексу (ст.6 «Власність на води (водні об`єкти)» - Ред.).

Згідно з чинним Водного кодексу, водні об`єкти можуть надаватися виключно у користування. Однак по Земельному кодексу, місцеві ради або органи виконавчої влади можуть, але лише безкоштовно, віддати фізособі у власність замкнутий водойму площею до 3 га за умови його розташування в межах земельної ділянки, що належить фізособі на правах приватної власності. Одночасно, дозволена приватна власність на землі водного фонду.

Іншими словами, людина може мати у власності землю під озером або ставком, але саме водне дзеркало, з профільного законодавства, належить українському народу.

У запропонованій же редакції зазначеної статті Водного кодексу прописана згадана норма Земельного, яка дозволяє володіти на правах приватної власності водними об`єктами до 3 га в межах приватної земельної ділянки.

У Чернівецькій області налічується близько 1200 озер та ставків. Як повідомляли «Чернівці. Коментарі», на останній сесії обласна рада не змогла затвердити "Тимчасовий порядок надання в оренду земельних ділянок з водними об`єктами та гідроспорудами".

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua