ЧЕРНІВЦІ

Олігарх користується землею без договорів оренди

Газовий магнат Дмитро Фірташ через свої аграрні структури орендував сотні гектарів чорнозему в рідному Заліщицькому районі без договорів оренди. Кореспонденту «Чернівці. Коментарі» про це розповіли земляки олігарха.

За їхніми словами, вкінці 2011-го та на початку 2012-го року працівники сільради в селі Синьків Заліщицького району Тернопільської області зібрали в селян оригінали державних актів на земельні паї, натомість видали їм тільки ксерокопії. Через деякий час пообіцяли акти повернути, але вже більше 3 місяців люди не знають, де їх документи на землю і хто, хоча б формально, є орендарем їх землі.

Аналогічна ситуація і в сусідніх селах: Колодрібка, Дунів, Вигода тощо. До 2011 року землю там орендували місцеві фермери. Але люди Фірташа нібито запропонували селянам на словах вигідніші умови оренди - замість 3 центнерів зерна за пай, - по 5 центнерів.

В розмові з односельчанами Фірташа кореспондент «Чернівці. Коментарі» почув, що "так і має бути". Тобто люди вважають, що зерно за паї їм видаватимуть на підставі "чесного слова" довірених осіб Дмитра Фірташа та працівників сільрад.  

Нагадаємо, у 2011 році Дмитро Фірташ взявся будувати в рідному селі Синьків Заліщицького району найсучасніший в Україні тепличний комплекс з вирощування помідорів та солодкого перцю. В цьому ж селі він вже спорудив новий будинок культури з бібліотекою, капітально відреставрував церкву, школу, наразі будує ресторан, сауну і гуртожитки для майбутніх фахівців свого тепличного господарства. Своє село Фірташ відвідує раз у кілька місяців. Прилітає здебільшого вертольотом.

  
Фото PHL

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua