ЧЕРНІВЦІ

Чернівці не мають 10 тисяч на дошку поету Мельничуку

0

10 тисяч гривень треба, щоб встановити меморіальну дошку поетові з Гуцульщини Тарасові Мельничуку на будинку по вулиці Рилєєва у Чернівцях, де колись знаходився гуртожиток філологічного факультету ЧДУ, в якому він жив. Як інформує кореспондент «Чернівці. Коментарі», кошти вчора ввечері вже почали збирати літератори, які з`їхалися на Другий Всеукраїнський фестиваль поезії імені Тараса Мельничука "Від Гуцулії до кряжів донецьких". Зібрана сума наразі мізерна. Але організатори набралися оптимізму.

- Цілком реально, щоб дошка з`явилася до 20 серпня - дня народження поета. - сказав чернівецький письменник, редактор "Буковинського журналу" Мирослав Лазарук. - У Чернівцях, де вчився Тарас, його пам`ять шанують - на околицях міста є вулиця Мельничука. Але пам`ять ми мусимо якось матеріалізувати.

Завтра у Чернівцях вручать також щорічну премію "Князь роси" імені Тараса Мельничука. А сьогодні, у 17-ті роковини його смерті, майже 30 письменників Західної України відвідають могилу поета в селі Уторопи Івано-Франківської області.

Тарас Мельничук народився 1938 року і прожив 57 років. Його відрахували з Чернівецького державного університету за вільнодумство. Сидів у в`язниці за антирадянську діяльність. 4 роки провів у психлікарнях, куди його запроторили з тієї ж причини.  

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua