ЧЕРНІВЦІ

Порядку на ставах нема і досі, - ані постійного, ані тимчасового

0

Стави на Буковині поки що залишаються у віданні орендарів на старих орендних умовах, - повідомляє кореспондент «Чернівці. Коментарі». На другому пленарному засіданні 9-ї сесії депутати обласної ради намагалися затвердити Тимчасовий порядок надання в оренду земельних ділянок з водними об`єктами та гідроспорудами, проте це рішення не змогло набрати більшості голосів.

Запропонований до розгляду Тимчасовий порядок надання в оренду землі зі ставками, дамбами та копанками викликав чималий ажіотаж під час обговорення у сесійному залі. Як стверджували самі депутати це питання стає причиною дискусій вже кілька скликань. За затвердження такого порядку виступила фракція «Партії Регіонів». Депутат цієї фракції, голова Кіцманської райдержадміністрації Олег Унгурян обґрунтував позицію колег так.

- Кожний великий господарник має в тому числі і рибне господарство, має ставок. Ці водойми поруч, і один – добросовісний орендар, виконує всі роботи, пов`язані з укріплення гідроспоруд, тобто дамб, а інший цього не робить. А під час зриву дамби в одного може статися розрив дамби в іншого. Це положення дало би можливість такі питання врегулювати.

Щоб якось вплинути на орендарів і зробити ставки передусім захисними спорудами під час повені, а не джерелом прибутку від вирощування риби, депутати пропонували паралельно з діючими орендними договорами укласти додаткові угоди. Але цю ініціативу одразу розкритикували їх колеги з опозиції. Серед них - і депутат фракції «Фронт змін» Ярослав Курко.  

- Сьогодні ми бачимо, як деякі депутати намагаються перевищити свої повноваження. Якщо б вони хотіли навести лад, то цей Порядок приймається дуже просто. Затверджується розпорядження голови облдержадміністрації, а саме вона, відповідно до Земельного кодексу, розпоряджається землями водного фонду за межами населених пунктів, а не обласна рада, і тоді всі райдержадміністрації виконують, як наказ, розпорядження обласної держадміністрації, тобто наводять порядок. А рішення, яке прийме сесія облради, можна оскажити у будь-який момент і тоді воно знову не буде виконуватися. Тобто вони (влада - авт.) на словах демонструють роботу, а фактично все затягується і надалі.
 
Перевищення повноважень обласної ради у разі затвердження порядку оренди землі зі ставками, як причину не підтримання цього питання, називали й інші депутати. Хоча їм у відповідь лунали закиди у корпоративних інтересах. Що, скажімо, робитиме орендар із тоннами риби, якщо ставок йому накажуть обладнати як винятково захисну споруду? Так чи інакше, але порядок на буковинських ставках наразі не змогли навести ані повені, ані народні обранці.

Нагадаємо, саме стави у Кіцманському та Заставнівському районах Чернівецької області (за їх первісним призначенням) мали виконувати водоакумулюючу функцію під час повеней 2008-2010 років. Однак, через їх незадовільний стан, ці водні об`єкти стали причиною ще більших підтоплень на Буковині. За неофіційними даними, загалом в області близько півтори тисячі штучних водойм. 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua