ЧЕРНІВЦІ

Енергетики попередили буковинців про «планові вимкнення електроенергії», пише vidido.ua

Багато хто ще пам’ятає буремні 1990-ті роки, коли відключення електроенергії були звичним явищем. Та ніхто у ХХІ столітті й гадки не мав, що вони можуть повернутися знову.

Цього тижня буковинцям знову почали вимикати світло. І байдуже, що ті справно платять за надані їм послуги – мовляв, така ситуація: в країні війна, мережі перевантажені, енергоресурсів постачають мало.

Суттєве зменшення поставок газу та вугілля на теплові електростанції призвели до дефіцитного балансу виробництва та споживання електричної енергії. Через це, в об’єднаній електроенергетичній системі України виникла реальна загроза її стабільній та безперебійній роботі. Єдиним чинником, який може цьому запобігти та не допустити системних аварійних вимкнень, є дотримання електропередавальними організаціями встановлених граничних величин споживання електроенергії, - каже голова Правління ПАТ “ЕК “Чернівціобленерго” Олексій Шекета.

Енергетики кажуть, що економити будуть не лише в районах та селах, а й в самих Чернівцях. Відключення проводитимуть у вечірній час. Нині складають графік, в які саме години та на який період жителі сидітимуть без світла.

- Відповідне рішення було погоджено з Міністерством енергетики та вугільної промисловості, - повідомив кореспондентові «Погляду» директор Департаменту інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Андрій Павлюк. - Обмеження споживання електроенергії відбуватиметься в два терміни, себто з 8 ранку до 11, та з 20 до 23.00 – в години найбільшого навантаження на мережі.

Це все що міг нам повідомити представник виконавчої влади на Буковині. І очевидно, що ніхто із високого керівництва цю проблему для буковинців вирішувати намірів не має. Сьогодні наші керівники, щоби виправдати власну бездіяльність, а може й неспроможність, з будь-якого приводу оперують вагомим аргументом: тяжкою ситуацією в державі. Це тоді, як приватні енергокомпанії стабільно отримують свої надприбутки. Також виникає запитання, що робитимуть наші очільники взимку, коли суттєво зростає енергоспоживання?

Ситуація досить цікава, адже в Україні надлишок виробництва електроенергії, її продавали, і, напевно, продають за кордон і хтось на цьому заробляє.

Та як би там не було, постраждають у даній ситуації як завжди пересічні громадяни. Незручності через відсутність світла ще не найстрашніше. На постійні вимкнення/ввімкнення одразу відреагує уся побутова техніка.

Якщо вірити обіцянкам, то вже у вересні світло не вимикатимуть. З іншого ж боку, навряд чи за тиждень-другий ситуація в країні кардинально зміниться. Та й на розвантаження мереж надії мало, адже на зміну кондиціонерам та вентиляторам прийдуть обігрівачі. Тому, швидше за все, треба запасатися свічками та лампами.

 

Інформація за темами: відключать світло, світло, електропостачання

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua