ЧЕРНІВЦІ

Ця історія почалася ще до того, як представники Чернівецької міської ради, волонтерського руху Буковини, бізнесмени та небайдужі й зацікавлені зібралися у середу, 6 серпня, в тирі Державтоінспекції, щоб постріляти по бронежилетах. Початок прозорості й недовіри як збоку громадськості, засобів масової інформації, так і самих чиновників до вартісних та життєвонеобхідних закупок було покладено неякісною партією бронежилетів, з якими міська влада, чесно кажучи, "лоханулася". Чиновникам ніхто ніколи не вірив, а тепер і поготів, пише bukinfo

 Більше помилок робити не можна. Середа, 6 серпня, 11 година, вулиця Заводська, 22, тир УДАІ УМВС в Чернівецькій області. Багато журналістів, багато представників координаційного центру, бізнесмени, армійці, міліція. Тоді на руках тримали чотири зразкових бронежилети різної вартості, різного класу, різної комплектації та, як з`ясувалося, різної правди. Один з трьох, який коштував найдорожче, а саме фірми "Патріот", дістав наскрізну дірку. Три інші - витримали. Стріляли з відстані 10 метрів патронами калібру 5,45 з металевими наконечниками. Координатори втішилися, бо тепер їм залишилося тільки вибрати із вцілілого найкраще.
 
Обласний військовий комісар Віталій Чурай запропонував не дуже поспішати і перевірити, як кажуть, "на певно" вибрані бронежилети. І стріляти по них ще й з кулемета і снайперської гвинтівки. Координатори підтримали таке рішення.
 
Й ось зранку в п`ятницю, 8 серпня, представники координаційного центру знову зібрали журналістів, взяли вибрані бронежилети від фірми "АММО-С" і вирушили на полігон прикордонної застави в селі Куликівка, Герцаївського району. 100 кілометрів туди й назад асфальтно-ґрунтової дороги задля знаття "на певно", а чи витримають?
 
На прикордонній заставі зібралося багато люду. Були тут і волонтери, і координатори, і бізнесмени, і чиновники. Щось жартували, щось жваво обговорювали, відчувався азарт в немолодих чоловіків щодо головного питання дня - чи витримають постріли серйозної зброї ще не куплені бронежилети?
 
Тільки-но ми приїхали, одразу помітно було з реакції командира загону прикордонної застави, що піде щось не так. З підслуханої розмови вдалося вловити зловісні питання й констатування: "а чим стріляти будете?" і "у нас є тільки 5,45". В ранковому повітрі відчувся "дух ганьби".
 
Годинне очікування під парканом прикордонної застави на представників обласного військомату увінчалося сенсаційним зверненням підполковника Павлюка.
 
"Ситуація в тому, що домовлялися з прикордонним загоном на відстріл, на балістичну стійкість двох екземплярів бронежилетів, які були відібрані після першого відстрілу. Обіцяли нам можливість відстріляти зі снайперської гвинтівки та кулемета Калашникова. Ще ввечері вчора домовленість була в силі, на жаль, сьогодні зранку, коли ми приїхали, за інформацією начальника полігону, даних зразків немає сьогодні тут. І можливості відстрілити наші бронежилети також немає," - відрапортував начальник центру автоматизованого управління зв`язку при Чернівецькому обласному комісаріаті Максим Павлюк.
 
На запитання, хто ж несе відповідальність за те, що журналістів привезли бозна куди задля "прогулянки", підполковник відповів, "що не став би когось звинувачувати, це спільна проблема". Він посміхнувся й ще декілька разів попросив пробачення через виявлений конфуз.
 
100 туди й звідти кілометрів "в холосту", можна було б сказати. Хоча насправді досить навіть результативна вийшла поїздка. По-перше, військові привселюдно зганьбилися. По-друге, координаційний центр також привселюдно зганьбився. Автобус із втомленими та запорошеними журналістами поскакав ґрунтівкою назад до міста, "в якому варто жити" і в якому й досі панує хаос порозуміння.
 
Пізніше вже почалася гра в "знайди крайнього". Координаційний центр зібрав екстренне засідання, на якому висунули квоту недовіри обласному військовому комісару, бо він не ефективно виконав їхнє прохання постріляти по бронежилетах з кулемета й снайперської гвинтівки. Та ще й не з`явився на початок засідання.
 
Військовий комісар полковник Чурай все ж з`явився пізніше на засіданні. Приніс рішення, що бронежилети фірми "АММО-С" 5 класу захисту, як й інші фірми "Січ", які пройшли випробовування з відстрілу автоматом Калашникова кулею калібру 5,45 з відстані 10 метрів, надійні. Відповідають хоча б одному критерію. Тут же координатори постановили взяти ще два зразки зі свіжої щойнопривезеної партії бронежилетів фірми "АММО-С" для чергового прострілювання. Якщо все буде добре, партія бронежилетів піде на Схід для 27 буковинських бійців територіальної оборони.
 
На тім і завершилося.
 
Чи зроблять наші керманичі справжні, свідомі, зрозумілі кожному - від рядового солдата до полковника, від рядового клерка до керівника центру - висновки про реальність воєнної ситуації в Україні, а звідси як наслідок унеможливлення витрачати час на безглузді екскурсії прикордонною зоною, залишається тільки вірити й надіятись. Однак в наших реаліях - Contra spem spero... Без надії сподіваюсь.
 
Історія з бронежилетами ще не завершилася. Бо війна ще триває. І війна не тільки з кулями, ракетами й танками, але війна й зі свідомістю, культурою та адекватністю. Люди гинуть, людей калічать, люди вбивають, люди втікають. Ніхто й досі не зрозумів достоту справжньості подій. Ніхто. А хлопців все привозять і привозять. На жаль, не всі зможуть потім прийти під міську раду, під обласний комісаріат й спитати причин зволікання. На жаль.
 
Але ми прагнемо змін... Хоча й Contra spem spero.

Інформація за темами: прикордонники, бронежилет

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua