ЧЕРНІВЦІ

Правий сектор Буковини почав діяти. Як розповів сьогодні під стінами Будинку з левами лідер Правого сектору у Чернівецькій області, провідник обласної організації «Тризуб» імені Степана Бандери Володимир Рясов, буковинський Правий сектор вже зкоординувався з представниками всеукраїнського руху у Києві. 

«Попри відслідковування телефонних дзвінків і Інтернет-переписки, ми налагоджуємо співпрацю», - зазначив Рясов. 
 За його словами, головна вимога Правого сектору – відставка нинішньої влади – починаючи з Януковича, і закінчуючи його намісниками в регіонах.
 

Зокрема, як розповів координатор Правого сектору від Артем Маловажний, представники руху вимагають від депутатів обласної ради на засіданні висловити недовіру Михайлу Папієву від громади. Той, у свою чергу, мусить написати заяву про відставку. На це рухівці дають губернатору тиждень. А в разі ігнорування їхніх вимог Правий сектор готовий вдатися до силових дій.

- Папієв – це політичний труп, який вважає себе буковинцем. Наші вимоги такі: нехай він йде у відставку, або ж хай виходить з Партії регіонів. Ми вимагаємо, щоб на сесії обласної ради депутати поставили питання про недовіру голові ОДА Михайлу Папієву та ухвалили це питання. Я сподіваюся, що Папієв таки піде на цей крок і зробить по-нашому, - повідомив активіст Артем Маловажний.
 

Чернівецька правозахисна група, котра забезпечує правову діяльність Правого сектору Буковини підготувала заяву-звернення стосовно вчинення кримінального правопорушення. Зокрема, Олексій Крикливець просить прокуратуру та міліцію розібратися у діях міліціонерів, котрі блокували вхід у Чернівецьку ОДА 24 січня, перешкоджали законній професійній діяльності журналістів, діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради, а також зловживали владою та службовим становищем.

Текст заяви додається

Прокурору Чернівецької області 
Павлюку П.В.

58001, м. Чернівці, 
вул. М. Кордуби, 21

Начальнику УМВС України в
Чернівецькій області 
Демидову О.М.

58000, м. Чернівці, 
вул. Головна, 24


Крикливця О.В. 

59343, с. Мамаївці, 
Кіцманського району


З А Я В А 
Про вчинення злочину

Аналіз подій, що мав місце в м. Чернівцях біля приміщення Чернівецької обласної державної адміністрації 24 січня 2014 року говорить про наступне. Біля 10 год. було проведено акцію – мирний протест на підтримку євроінтеграційних процесів в Україні. Зібралося кілька тисяч людей. На 10 годину дня повинно було розпочатися заплановане пленарне засідання сесії Чернівецької обласної ради, яке вчасно не відбулося. Близько 11 год. силовики у касках і зі щитами заблокували входи до Чернівецької ОДА. Згодом за 20 хвилин силовики кинули перші димові шашки з будівлі Чернівецької ОДА в мітингувальників. О 12 год. на людей під Чернівецькою ОДА розпилюють сльозогінний газ. В 13:00 Міліція нарощує барикади біля входу до Чернівецької ОДА використовуючи за підручні засоби майно, що знаходиться в кабінетах ОДА. Все вищевказане можна побачити на численних відеозаписах, котрі здійснювалися, як працівниками правоохоронних органів, так і представниками ЗМІ та пересічними громадянами, що були присутніми. 

Слід зазначити, є численні очевидці котрі перебували біля стін приміщення Чернівецької ОДА та відеоматеріали, які свідчать про ряд порушень з боку правоохоронців. Після того, як працівники міліції забарикадувалися в будівлі, а зробили вони це за допомогою офісної мебелі та майна, що було в кабінетах – тобто майна, що належить громаді Буковини, почали використовувати столи, стільці, шафи, та інше в якості засобів, щоб спричинити травми та ушкодження мирним протестувальникам. В результаті чого майно було пошкоджено та знищено.

Пізніше стало відомо, що в приміщенні за забарикадованими силовиками та біля ОДА знаходилися троє службовців – міліціонерів, а саме Козак Ярослав Олексійович, Сухар Валентин Валерійович, Кішляр Святослав Анатолійович, котрі проявляли бездіяльність та мовчки спостерігали за знищенням майна та всім цим безчинством. А можливо і віддавали незаконні накази. Окрім того на відеозаписах чітко видно як працівники правоохоронних органів не допускають до приміщення ЧОДА представників ЗМІ, депутатів обласної та Верховної Ради України, про що достеменно було відомо вказаним вище особам.

Також з аналізу відеоматеріалів добре видно, що саме працівники міліції захопили будівлю ОДА та створювали перешкоди в нормальній роботі установи та влаштовували провокації проти мирних мітингувальників з метою ескалації конфлікту.

Окрім того в приміщенні ЧОДА знаходився голова адміністрації – Папієв Михайло, котрий зі слів очевидців в той час незаконно та безпідставно віддавав накази правоохоронцям котрі блокували приміщення.

Всі ці факти є достатніми для проведення службової перевірки як по вказаних особах, так і по інших службовцях перебуваючи там. Оскільки в діях працівників міліції, які були в приміщенні ОДА присутні ознаки складу злочину передбаченого статтями 171, 351, 364, 365, Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради, зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень.

Проте, як вбачається з останніх дій посадових осіб органів в компетенції яких знаходитися проблемне питання, а саме Прокуратури області та УМВС України в Чернівецькій області, спостерігається відверте небажання розібратися в даній ситуації.

Таким чином, у діях уповноважених посадових осіб простежується упередженість відносно проведення ретельної перевірки та розслідування подій 24 січня 2014 року.

Для мене є добре зрозумілим таке відношення уповноважених органів до вищезазначеної ситуації, адже під підозрою знаходяться добре відомі особи, службовці УМВС України в Чернівецькій області та сам Губернатор Папієв, котрі безпосередньо були свідками та мають причетність до вказаних подій. 

Незважаючи на це, усі без виключення, рівні перед Законом і повинні нести відповідальність за скоєні злочини.

Таким чином враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 60, 214, 215, 216, 218 КПК України,

прошу Вас :

1) Прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

2) Розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого статтями 171, 351, 364, 365, Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради, зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень.

3) Надати мені документ, що підтверджує прийняття цієї заяви і її реєстрацію в Єдиному реєстрі досудових розслідувань шляхом надіслання на мою поштову адресу.

4) Інформувати мене шляхом надіслання на мою поштову адресу, про результати досудового розслідування.

З повагою, О.В. Крикливець 
Чернівецька правозахисна група

 Водночас, посилаючись на законодавство, голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв зауважив, що такої організації як «Правий сектор» у нас немає.

Михайло Папієв провів аналогію між Правим сектором і організацією «Ніхто крім нас», з представниками якої він нещодавно мав зустріч.

- На відміну від «Сектора», організація «Ніхто крім нас» - це офіційно зареєстрована Всеукраїнська громадська організація воїнів-афганців… Яка з політичних сил чи хто із діячів стоїть за «Сектором» - мені самому цікаво подивитися, - розповів Папієв.
Посилаючись на свої джерела, він повідомив – Правий сектор, який функціонує в Києві і той, який з’явився у Чернівцях не зовсім одне і те ж…

- В мене є різна інформація з різних джерел. Зокрема в суботу мені повідомили, що в Києві наш Правий сектор сприймають, як «Лівий» сектор. Хай вони розбираються між собою. Єдине, що я гарантую: всі мирні зібрання будуть проходити і ніхто забороняти їх не буде, - запевнив голова ОДА.

 

 

Інформація за темами: Папієв, правий сектор

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua