ЧЕРНІВЦІ

У вівторок, 14 січня, о 12.00 у приміщені Українського Народного дому (вул. Ломоносова, 2) відбудеться прес-конференція делегатів Першого Всеукраїнського Форуму Євромайданів від м. Чернівці. 

Учасники форуму – Волошин Максим, Гришин-Грищук Ольга та Прокоп Тарас розкажуть про роботу форуму, що вдалося напрацювати та дадуть свої коментарі стосовно чуток, які з’являлись в ЗМІ відносно Форуму.

До участі у прес-конференції запрошуємо журналістів, громадських діячів, політиків, науковців та всіх бажаючих.

11-12 січня 2014 року у Харкові відбувся Перший Всеукраїнський форум Євромайданів. Попри справжню адміністративно-кримінальну та інформаційну війну, яку розв’язали проти Форуму, попри застосування усього арсеналу тиску та протидії: спроби заблокувати антимайданами усі центральні площі Харкова, відмови у приміщеннях, блокування пересувань, стеження, штурмів, нападів на активістів, імітації замінувань, розповсюдження брехливих чуток, акустичних, газових та димових атак; попри розбиті вітрини, травми та отруєння газом учасників, Форум виконав усі поставлені задачі – провів два пленарних засідання та плідну роботу у групах.

 Як повідомили активісти Євромайдану, делегації від 45 Євромайданів України обговорили гострі проблеми боротьби з режимом та співпраці протестних рухів: координацію, безпеку, інформаційну, інтелектуальну та мистецьку співпрацю, громадянську освіту та ресурсне забезпечення діяльності.

Резолюція, ухвалена Форумом, ставить за мету: "Усунути від влади нинішніх узурпаторів та не допустити узурпації влади у майбутньому шляхом створення громадянських механізмів, важелів прямого народовладдя та розвитку самоврядування.

Форум підтримує вимоги відставки Уряду та Президента України, дострокових виборів Верховної Ради України, припинення переслідувань учасників протестів, звільнення політв’язнів, ефективного розслідування усіх випадків насильства, перевищення влади та зловживання нею, притягнення винних до відповідальності та забезпечення компенсації жертвам насильства.

Форум не створює жодних організаційних надбудов та вертикально інтегрованих структур над рухом Євромайданів".

Серед принципів, на яких базуватиметься подальша співпраця, зокрема затверджено такі:
• Горизонтальна координація та взаємодія усіх Євромайданів України.
• Створення на базі Київського Майдану навчально-тренувального центру для громадських активістів, делегованих Євромайданами всієї України.
• Створення мережі колективного самозахисту та оборони на базі матеріалів напрацьованих робочою групою Форуму.
• Започаткувати співпрацю між окремими майданами у формі побратимства для взаємної допомоги.
• Об’єднати зусилля Євромайданів для досягнення максимального інформаційного ефекту у протидії інформаційній війні проти майданів.

Форум закликав до мобілізації митців та громадських авторитетів, які утворять мобільні групи для виступах на майданах України.

У робочих групах було напрацьовано заходи та рекомендації для подальшої роботи, які Форум взяв за основу та доручив допрацьовувати робочим групам на дистанційній основі.

На Форумі були присутні 138 делегатів та 107 спостерігачів від 45 Євромаданів України. Делегація Меджлісу кримськотатарського народу брала активну участь у роботі Форуму на правах спостерігачів.

Делегати Форуму висловлюють подяку організаторам – Харківському Євромайдану за мужність, креативність та завзятість, гідну пам’яті найвидатніших борців за волю України. Дякуємо громадам та пастирям Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної церкви, які прихистили учасників Форуму у хвилини небезпеки.

Делегати Форуму вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час пожежі у Харкові і висловили щире співчуття родина і близьким постраждалих.

Окремо викликає обурення, що в день похорону загиблих на майданах Харкова під гучну музику „веселилися” учасники провладних акцій.

Питання єдиного кандидата та критики дій опозиції в порядку денному не було.

Резолюція Першого Всеукраїнського форуму Євромайданів України

Форум констатує: в Україні розвивається гостра суспільно-політична криза. Влада переслідує активістів громадського опору та ігнорує наймасовіші протести громадян. Бізнесово-політичні клани узурпують владу в Україні.

Спираючись на вимоги учасників протестів на майданах України та маючи намір об’єднати Український народ, керуючись статтею 5 Конституції України, Форум Євромайданів ставить собі за мету:

Усунути від влади нинішніх узурпаторів та не допустити узурпації влади у майбутньому шляхом створення громадянських механізмів, важелів прямого народовладдя та розвитку самоврядування.

Форум підтримує вимоги відставки Уряду та Президента України, дострокових виборів Верховної Ради України, припинення переслідувань учасників протестів, звільнення політв’язнів, ефективного розслідування усіх випадків насильства, перевищення влади та зловживання нею, притягнення винних до відповідальності та забезпечення компенсації жертвам насильства.

Форум не створює жодних організаційних надбудов та вертикально інтегрованих структур над рухом Євромайданів.

Форум затверджує спільні принципи та організаційні механізми для досягнення таких цілей:

1. Горизонтальна координація та взаємодія усіх Євромайданів України.
2. Взаємодія для реалізації акцій та заходів, які ініціюються активістами Євро майданів; підтримка конструктивних пропозицій учасників Євромайданів щодо усунення узурпаторів від влади.
3. Створення на базі Київського Майдану навчально-тренінгового центру для громадських активістів, делегованих Євромайданами всієї України.
4. Створення мережі колективного самозахисту та оборони на базі матеріалів, напрацьованих робочою групою Форуму.
5. Залучення фінансових та матеріальних ресурсів та їх використання базувати на принципах децентралізації, прозорості, безпеки та бюджетування.
6. Закликати до мобілізації митців та громадських авторитетів і утворити мобільні групи для виступах на майданах України.
7. Започаткувати співпрацю між окремими майданами у формі побратимства для взаємної допомоги.
8. Об’єднати зусилля Євромайданів для досягнення максимального інформаційного ефекту у протидії інформаційній війні проти майданів.
9. Регулярно і публічно інформувати учасників акцій про події на інших Євромайданах.
10. У складі Євромайданів створити постійно діючі структури, відповідальні за організацію громадянської освіти учасників.
11. Розповсюдити освітню та інформаційну активність за межі Євромайданів.

Форум прийняв за основу план дій, розроблений у робочих групах по пунктах порядку денного і доручає робочим групам продовжити роботу з доопрацювання і втілення цих планів відповідно до напрямків.

Усім учасникам дозволяється презентувати його результати тільки в межах рішень, ухвалених Форумом. 

Ухвалено 12 січня 2014 року на Першому Всеукраїнському форумі Євромайданів у Харкові

Інформація за темами: майдан, мітинг

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua