ЧЕРНІВЦІ

«Коментарі» починають цикл статей, присвячених «екватору» президентства Віктора Януковича

На наступний день після 21-ї річниці дня Незалежності України - 25 серпня - Президент Віктор Янукович відзначатиме неофіційну, але дуже символічну для себе і для всіх українців дату - «екватор» свого керівництва країною. Через два з половиною роки пройдуть наступні президентські вибори. Яким чином обиратиметься Віктор Янукович на другий строк - всенародно або ж парламентом, який черговий раз перекроїть Конституцію під вибори - буде відомо через рік.

А поки що «Коментарі» вирішили проаналізувати, хто у Віктора Януковича заслуговує на звання Героя України, а хто ні. Варто нагадати про торішню історію, коли Степана Бандеру та Романа Шухевича за допомогою низки судових рішень позбавили звань Героїв України. Тоді Віктор Янукович ніяк не відреагував на цей прецедент, обмежившись фразами про те, що «героїв ніхто не дає - героями стають люди», а також про верховенство права.

Всього ж за час президентства Віктор Янукович надав вищу державну нагороду 19 особам - 8 у 2010-му і 11 в 2011-му. Нинішнього року поки що ніхто не удостоївся цього звання. Однак, швидше за все, призначення нових героїв варто очікувати вже в 20-х числах серпня - до Дня Незалежності. З 19 «героїв» Віктора Федоровича 18 отримали свої медалі саме в ці святкові дні. А єдиним, хто отримав орден позачергово, є Митрополит Київський УПЦ-МП Володимир (Сабодан), який тоді серйозно захворів.

Не можна тут не згадати попередника другого Віктора - Ющенка, який був дуже щедрим «героїзатором». Тільки за першу половину свого президентського строку Віктор Андрійович роздав 50 «геройських» орденів. А на кінець каденції Віктор Андрійович почав сипати ними, як з відра: тільки за 2009 рік нагородив 27 осіб. Всього ж за п´ять років президентства Ющенко підписав 114 подібних указів. Більше медалей роздав тільки Леонід Кучма. З моменту затвердження цієї нагороди в 1998 році Леонід Данилович встиг наплодити цілих 132 героя.

Отже, поки що Віктор Федорович не зловживає своїми «геройськими» повноваженнями. Тим більше що останнім часом він робить упор на інші, трохи менш почесні медалі, на кшталт орденів Ярослава Мудрого і «За заслуги» різного ступеня. Зокрема, Президент нагородив голову Верховної Ради Криму, відомого українофоба Володимира Константинова орденом Ярослава Мудрого IV ступеня. А депутат-«регіонал» Юрій Чертков, який отримав орден «За заслуги» «за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного парламентаризму, плідну законотворчу діяльність, багаторічну сумлінну працю», як свідчить сайт Верховної Ради, протягом всієї роботи нинішнього скликання Верховної Ради не вніс на розгляд жодного законопроекту.

Та повернемося до героїв нинішнього Президента. В очі відразу впадає досить жорстка регіональна прив´язка:більшість героїв від Віктора Януковича представляють Лівобережжя України. Приміром, Донбасу перепала майже половина всіх героїв Януковича - дев´ять осіб. Якщо ж говорити про представників Західної України, то її, та й то дуже умовно, представляє лише Богдан Ступка, котрий хоч і народився на Львівщині, але все ж велику частину життя провів у Києві.

Якщо ж говорити про професії, які отримали визнання Президента, то ситуація така. Героями стали 8 шахтарів (усі вони - Олександр Однораленко Сергій Лазуренко, Віктор Кошельник, Борис Рибалко, Іван Шевченко, Сергій Шемук, Ігор Юрченко та Володимир Воліков - працюють на шахтах, що формально належать державі), двоє акторів (крім вищезгаданого Ступки, провідний майстер Національного будинку органної та камерної музики України, народна артистка України Ольга Басистюк-Гаптар), двоє вчених (директор Інституту магнетизму НАНУ Віктор Баряхтар, який свого часу був учителем колишнього віце-прем´єра Володимира Семиноженка, а також директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України Олександр Ключников); один поет (він же народний депутат від Партії регіонів і просто улюблений поет Президента Борис Білаш), по одному вчителю, льотчику, металургу і церковнику (Київський митрополит МП Володимир). Також героями стали двоє керівників підприємств: гендиректор «Донецьксталі» Олександр Риженков та голова правління сільгосппідприємства «Лєтава» Михайло Шаповал.

І все ж людям запам´яталися зовсім не призначені Януковичем кавалери ордена, а «дегероїзовані» особи - Бандера і Шухевич. Віктор Ющенко, прийнявши укази про їх нагородження наприкінці своєї каденції, допоміг додатково мобілізувати Південь і Схід країни на президентських виборах. Чим підіграв Віктору Януковичу. Питання в іншому:після зміни влади будь-який громадянин зможе через суд домогтися скасування указу про нагородження будь-якого героя.

Джерело: Comments.UA

Джерело фото: PHL

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua