ЧЕРНІВЦІ

В Українському народному домі у Чернівцях пройшло розширене засідання Громадської ради УНД, повідомляють «Чернівці. Коментарі».

Модерував на зборах голова товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Володимир Старик. І хоча протягом усього засідання головуючий дозволяв собі неодноразові випади у бік "так званої опозиції", деяких громадських організацій і навіть присутніх професорів, у виступах учасників прозвучало чимало гучних та навіть різких заяв і фраз.
Щоправда, далеко не всі вони знайшли відображення в остаточному Зверненні, прийнятому за результатами засідання.

Зокрема, голова обласного товариства "Просвіта" Остап Савчук заявив, що авторів закону треба судити за порушення Конституції.
Підтримала його й Професор ЧНУ Надія Бабич. За її словами, для прийняття закону підгадали той момент, коли студентство не мобілізоване, а суспільство зайняте буденними клопотами.

"Наша найбільша біда у манкуртизмі, у зрадництві. І винні нам не росіяни, а ми самі. Адже люди, які підтримали закон, є етнічними українцями" - зазначила Надія Бабич


"Ті люди, які приймали закон, найменш цікавляться мовами, - висловив свою думку політолог Ігор Буркут. - Покращення не вийшло, тому вирішили прозвітувати перед своїми виборцями хоча б нібито підтримкою російської мови. При цьому, як свідчить інформація з штабів ПР, яка просочилося у ЗМІ, уже після виборів "регіонали" мовне гасло знімають."

"Нормальний законопроект має виписати нова, справді українська влада, - вважає Ігор Буркут

"У нинішній ситуації нам треба виступити єдиним рухом, єдиним фронтом уже не просто на захист мови, а на захист української державності," - наголосила керівник Чернівецького прес-клубу Тетяна Смолдирева. Вона запропонувала термінове скликання громадської ради при голові ОДА. "Це все пробні шари Табачника – то скорочення годин історії, то закриття шкіл, тепер - мова," - зазначила голова прес-клубу.

До більш радикальних дій закликала голова спілки письменників Буковини Віра Китайгородська. "Для порятунку мови нам слід перейти від захисту до наступу!"-, заявила вона та повідомила, що обласна Спілка письменників виступила зі зверненням оголосити Табачника, Ківалова і Колєснічєнка персонами нон-грата.

Зміст прийнятого закону розкритикував професор Георгій Кожолянко: "Агроном Колєснічєнко і автомобіліст Ківалов не могли дати жодної наукової основи цьому закону. Він повний несуразиць, абсурдних тверджень та юридичних казусів. Він суперечить Конституції України", - заявив Кожолянко.

Говорячи про практичні дії громадськості, Отець Валерій Сиротюк запропонував провести мирну ходу містом від пам`ятника Тарасу Шевченку до могили Сидора Воробкевича – мирну процесію буковинців без партійних прапорів та відзнак, під прапором України.

Дещо опонував йому голова обласного товариства "Знання" Ярослав Курко, який зауважив, що "нам об`єднуватися навколо захисту мови треба, а не роз`єднуватися", коментуючи ідею, щоб громадськість проводила свої акції окремо від політичних партій.
Він також наголосив, що говорячи про наступ про мову, не слід звинувачувати лише абстрактних столичних депутатів: "Покиньте цю ілюзію, що на місцях немає наступу на мову. Влада поховалася – від публічної позиції, від позачергових сесій!" 

Ярослав Курко запропонував членам ради при голові ОДА скласти повноваження на знак протесту проти дій влади і центральної, і її представників на місцях.

А присутній на засіданні голова обласної організації партії "Фронт Змін" Максим Бурбак, який представляв і міську ГО "Фронт Змін", запросив громадські організації на обласний форум депутатів місцевих рад, який наступної п`ятниці організовує опозиція. 

Ще один депутат - від Чернівецької міської Ради - Володимир Бешлей, якому учасники засідання також закидали, що він ухилився від принципової позиції в своїй раді з цього питання, заявив, що на сесію не прийшов, бо... її не скликали. Згідно з регламентом, сесію можна скликати не раніше ніж за 20 днів з моменту подання заявки. При цьому, його не збентежило те, що той самий закон «Про мовну політику в Україні» у Верховній Раді був прийнятий з кричущими порушеннями регламенту.

Зрештою, після кількагодинного обговорення присутні представники громадських організацій поставили підписи під Зверненням до керівництва держави, текст якого публікують «Чернівці. Коментарі».

Вадим Пелех

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua