ЧЕРНІВЦІ

Краснодарський потоп нікого нічому не навчить

Урядова комісія оголосила свій вердикт: причинами повені в Краснодарському краї стали зливи і високий базовий рівень води в річках. За словами глави МНС Росії Володимира Пучкова, ніяких передумов з боку водосховищ у створенні умов для різкого підвищення рівня води не було. За великим рахунком, іншого висновку жителі постраждалих від повені населених пунктів Кубані чекати навряд чи могли. Адже у влади не прийнято визнавати свої помилки, своє нехлюйство і головотяпство. І не лише у російської. При цьому жителі Кримська впевнені: потоп могло спровокувати скидання води з Неберджаєвського водосховища. Мовляв, зроблено це було для того, щоб паводок не накрив стратегічно важливий Новоросійськ.

Російські і світові ЗМІ підхопили цю тему не лише через любов до сенсацій. Неберджаєвське водосховище було побудоване в 1959 році, що вже примушує задуматися над технічним станом цієї споруди. Більше того, як виявилось, ще в 2002 році один із жителів Кримська через газету попереджав про небезпеку. Тоді в МНС підтвердили, що Неберджаєвське водосховище не має регульованого нижнього спуску, у нього є тільки нерегульоване верхнє паводкове скидання. Проте за десять років для усунення проблеми нічого зроблено  не було. Хоча в тому самому 2002 році в Кримську і Новоросійську вже була повінь. Після неї під суд пішов мер Новоросійська, що отримав у результаті умовний строк. Тепер теж знайшли винних: усунені зі своїх посад очільник міста Кримська і глава адміністрації Кримського району Краснодарського краю. Не виключено, що їх теж чекає суд і такий самий вирок, як і для мера Новоросійська.

А ось Кубанського губернатора Олександра Ткачова, в чиїй вотчині влада на кожних виборах показує прекрасні результати, навряд чи позбавлять посади (українцям цей чиновник теж добре знайомий за подіями довкола острова Тузла в 2003 році). Зокрема, на президентських виборах у краї за Володимира Путіна свої голоси віддали майже 64% виборців.

Ще завдяки ЗМІ всі дізналися, що сповіщення громадян про катастрофу, яка насувається, теж проводилося абияк: може, почують і самі втечуть. При цьому, як повідомили в Росгідрометі, там видали попередження про несприятливі погодні умови на Кубані за 3-6 годин до надзвичайної ситуації. Сьогодні в МНС згодні: система сповіщення не спрацювала належним чином. Винні місцеві чиновники. Знову ж таки, ця система родом ще з Радянського Союзу. І, як стверджували місцеві жителі, сирени включили вже тоді, коли на місто пішла велика вода. Тому їх ніхто не почув. Оскільки такі самі системи сповіщення і в Росії, і у нас, то в разі біди треба сподіватися виключно на власну інтуїцію і швидкість реакції. Як тут не пригадати ще одну трагедію у наших сусідів: катастрофу теплохода «Булгарія», з дня якої сьогодні виповнюється рівно рік. Тоді мужики, тобто чиновники, почали «хреститися», насилаючи перевірки на технічно і морально застарілі судна радянських часів, лише після загибелі 122 людей. 

Ну і, окрім дощу і захирілих сирен, влада намагається звалити провину за паніку на опозицію і ЗМІ. Мовляв, сіють смуту і хаос, незрозуміло навіщо приїжджають і спілкуються з постраждалими. Та ще і сміють нагадувати, що в такому самому плачевному технічному стані на Кубані перебувають усі водосховища. І це за півтора року до зимової Олімпіади в Сочі.

Чи можлива трагедія, що трапилася на Кубані, у нас? Скільки не запевняли б в уряді, що такого бути не може, оскільки бути не може ніколи, у нас уже були біди від великої води. Так, не через зношеність шлюзів і гребель. Але,як відомо, рветься там, де тонко. Каховське водосховище заповнене наприкінці 50-х років, Дніпродзержинське, Київське і Кременчуцьке водосховища були здані в експлуатацію в 60-х роках, Канівське – в 70-х, а, наприклад, Зуєвське і Печенізьке – ще в 30-х. Говорити ж про зношеність міських каналізаційних і стічних систем взагалі не доводиться. Буквально в травні від зливи постраждала Одеса, сильні дощі кожного разу приносили проблеми і столиці. Востаннє Київ плавав після урагану на початку червня. А, судячи з аномальної спеки, сильні зливи і урагани вже не за горами.

Втім, саме у ставленні до людей українська і російська влада дуже схожі. Спочатку запевняти, що нічого не трапиться, потім, коли прийде біда, знаходити її причини не в собі, а в природних катаклізмах, потім видати людям гроші для компенсацій, за що себе ж і похвалити, і в результаті знайти стрілочників, а проблему заговорити. Може, сама якось розсмокчеться.

 

Джерело: Comments.UA

Джерело фото: vk.com/Катя Чайкіна

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua