ЧЕРНІВЦІ

Щоб перевести стрілки з «мовного» закону, влада придумала нову фішку: всі - на дострокові вибори

«Оцініть красу гри. Ми розвели їх, як кошенят», - радісно вигукував парламентський «диригент» Михайло Чечетов після вівторкового голосування за «мовний» законопроект. Проте подальші події показали, що «краса гри» на виході стала плювком. Причому обпльованими виявилися самі «регіонали» та їхні парламентські попутники із парламентської більшості. Ті, хто гнав коней із «мовним» законопроектом, показали своїм виборцям, що навіть узаконити російську мову вони нездатні по-людськи. Тобто без порушення всього, що тільки можливо. Зрозуміло, що кількість поправок, поданих до законопроекту, була величезною, однак у наших парламентаріїв є досвід розгляду важких документів до ранку. Останнього разу такий трудоголізм «більшовики» виявили у квітні, коли о пів на п´яту ночі народився новий Кримінально-Процесуальний кодекс. Нагадаємо, спочатку до КПК було подано більше ніж 4 тисячі поправок. І нічого - від частини поправок їхні автори відмовилися самі, інші розглядали і провалювали. Так, у сесійній залі терпіли муку всього 50 «кнопкодавів», делегованих партією на всеношну. В наших реаліях це, на жаль, не кримінал. Але президентський варіант КПК був прийнятий процедурно чисто. Від своїх голосів ніхто не відмовлявся, нічиї картки не крали. Що ж заважало таким самим чином прийняти закон про мовну політику? Щоб не підставляти хоча б своїх мажоритарників, які планують потрапити до Ради не на Південному Сході? Хоча, в принципі, ні Писарчук, ні Муц, ні Чуднов, ні інші «постраждалі» не приєдналися до акції протесту під Українським домом і не склали на знак протесту не те що депутатські мандати, а навіть партквитки Партії регіонів. Значить, їхні «стогони» не що інше, як спроба прикрити сором фіговим листком.

Хто ж виграв, а хто програв від «мовної» битви? Першими програли саме виборці ПР і комуністів. Якби законопроект приймався, вибачте, не через сідниці, нехай вночі з п´ятниці на суботу, нехай зі скрипом, із лайкою, з бійками, то до дня виборів «регіонали» могли бундючитися з користю для рейтингу. А так залишився неприємний післясмак. Тепер їхнє законодавче дітище вилежуватиметься в очікуванні підпису спікера. Оскільки з Литвином ситуація підвішена, долежить, поки піде до Президента. Віктор Янукович пообіцяв, що підпише закон тільки після юридичної експертизи. Може в результаті й не підписати, як це вже було з подібним законом про червоний прапор, а відправити до Конституційного Суду. На все це піде час, а виборцям уже в липні треба пояснювати, чому з цим законом вийшла така нісенітниця. Зрозуміло, будуть валити на опозицію, але ж закон застрягне не в камері Тимошенко, а зовсім за іншою адресою. 

І якщо після експертизи Президент таки підпише «язык», то свою політтехнологічну «гламурність» для ПР він уже втратить, - час для піару буде втрачено. Так що «регіоналам» краще говорити не про «розведення» кошенят, а задати собі питання: «Навіщо Герасим утопив Муму?» Тобто навіщо вони «втопили» російську мову, як передвиборчу фішку?

Другим, хто програв, виявився сам Віктор Янукович. Жменька опозиціонерів (а на те, що під Український дім прийшли не тисячі мітингувальників, дуже активно звертають увагу проплачені тролі) зірвала підсумкову прес-конференцію Президента. Причому, б´ючись із «Беркутом». Чи знав Янукович про підготовлюваний гусарський наскок «більшовиків» на «язык»? Судячи з того, що «беркутівці» билися з  опозиціонерами ще сьогодні вранці, рішення скасувати прес-конференцію приймалося по ходу п´єси. Ще одне питання: чому налаштовувати нардепів перед голосуванням приїздив прем´єр Азаров, а не Клюєв, як це було прийнято раніше? Навряд чи тому, що йому складно вимовити слово «паляниця». Відчувається якась каверза, чи не так? У результаті Віктору Януковичу довелося лавірувати в ситуації, що склалася, щоб силовим розчищенням території перед Українським домом не змазати позитивне враження Заходу від проведення Україною Євро-2012. І до всього цього ще довелося обіцяти експертизу «мовного» закону.

Чи виграла чи від ситуації опозиція? Тимчасово - так. Що й покажуть найближчі соцопитування, дані яких покладуть на стіл і Президентові, й тим, хто веде кампанію ПР. Особливо у виграші опинився Віталій Кличко, чия участь в акції під Українським домом явно підстебнула захисників мови. Світова знаменитість ще й постраждала від сльозогінного газу. А це для іміджу влади взагалі величезний мінус. Від появи на мітингу Кличка свої позитиви отримає і об´єднана опозиція, адже «разом нас багато, нас не подолати».

Однак бравурні заяви Яценюка і компанії про перемогу над режимом теж передчасні. Так, опозиціонерам вдалося спільно призупинити процес легітимації «мовного» закону. Але вже найближчим часом лідерам опозиції доведеться зіткнутися з прогнозованим сценарієм влади, частина якого вже була озвучена Президентом - дострокові вибори. Тепер різні експерти і псевдоопозиціонери будуть качати цю тему, звинувачуючи політиків, що зібралися в КОД, у небажанні йти на парламентські вибори завчасно. Першою ластівкою вже став Віктор Ющенко, котрий закликав опозицію скласти мандати. Мовляв, не захистили рідну мову. Якщо ж згадати президентські вибори 2010 року, то професійних «противсіхів» на підтанцьовках у влади хоч греблю гати. А вони - значно небезпечніші, ніж «беркутівці»...

 

Джерело: Comments.UA

Джерело фото: Євген Котенко

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua