ЧЕРНІВЦІ

Через рік після відставки Миколи Федорука Партія регіонів так і не змогла знайти у своїх лавах кандидатуру на міського голову, за якого проголосують чернівчани

Ситуація з місцевим самоврядуванням у Чернівцях не просто зависла. Вона з дуже незручного для влади інциденту перетворилася на ледь чи не найнеймовірніший за всі роки незалежності прецедент.

Адже коли в березні 2011-го 42 із 60-ти депутатів Чернівецької міськради проголосували за дострокове припинення повноважень тодішнього міського голови Миколи Федорука, мало хто прогнозував, що нові вибори не відбудуться того ж року. І вже точно ніхто не очікував, що обрання повноцінного мера Чернівців може зірватися і 2012-го, до чого, до речі, все йде.

Головна причина зависання у Чернівцях у тім, що відставленому командою буковинського губернатора Михайла Папієва екс-мерові Федоруку, по суті, немає альтернативи в кріслі мера. 58-літній Микола Трохимович п`ять разів поспіль обирався міським головою Чернівців з переконливим результатом (наприклад, востаннє на мерських виборах–2010 за нього проголосували майже 65% містян). Тож, якщо б вибори чернівецького мера відбулися найближчим часом за участю Федорука, то, безсумнівно, він тріумфував би вшосте. А втім, усунути від участі в мерських перегонах колишнього міського голову — завдання для влади нескладне, виборчком під будь-яким приводом може зняти його з реєстрації або взагалі одразу не допустити до виборів. Є ще у влади про всяк випадок жорсткіший сценарій, з яким цілком упорається прокуратура, тобто порушення проти Федорука кримінальної справи (а за 15 років його мерства приводів знайдеться чимало) з подальшим перепровадженням його у в`язницю. Але недопуск Федорука до чернівецьких виборів — це тільки півбіди. Друге завдання — висування від Партії регіонів прохідної кандидатури — складніше і, зважаючи на все, наразі нездійсненне.

Здавалося б, головним претендентом від ПР має стати секретар Чернівецької міськради Віталій Михайлишин, що от уже понад рік виконує обов`язки міського голови. Однак за час свого фактичного керівництва містом Михайлишин ні на йоту не став ближче містянам (нагадаємо: до обрання в Чернівецьку міськраду за списком ПР 38-літній Михайлишин працював у Києві завідувачем відділу оздоровчих заходів у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності) для них він, як і колись, сірий чиновник, що перебуває на посаді лише завдяки заступництву впливової внутрішньопартійної групи земляка Дмитра Фірташа. До речі, усім у Чернівцях добре відомо, що Михайлишин — давній приятель голови «Укргазвидобування» Юрія Борисова (також колишнього чернівчанина), до приходу на роботу в НАК «Нафтогаз України» був одним з головних топ-менеджерів Фірташа. Таким чином, рейтинг Михайлишина серед городян настільки низький, що обійти його на мерських виборах може навіть будь-який вискочка, повністю сплутавши карти Папієву й товаришам.

Теоретично ПР могла зробити ставку на колишнього керівника облорганізації, нардепа-«регіонала» Миколу Романюка. Він давно має мерські амбіції й у далекому 1998-му навіть склав реальну конкуренцію Федоруку на виборах мера Чернівців, набравши приблизно 30% голосів виборців. Але в «старорегіонала» (у буковинському розрізі) Романюка не склалися стосунки з «молодорегіоналами» (які в основному перейшли із СДПУ(о) у ПР) на чолі з новим лідером партосередку, колишнім есдеком Папієвим. Конфлікт зайшов настільки далеко, що Романюк, характеризуючи губернаторську команду, найчастіше використовує відверту опозиційну риторику. Тож висування Романюка в мери Чернівців від ПР означатиме повне переформатування буковинської влади, чого не може допустити сам Папієв. А в Романюка немає нікого, хто міг би йому допомогти в столиці.

У результаті із ситуації у Чернівцях наразі немає виходу, що влаштовує владу. Будь-який наявний законний сценарій б`є по позиціях Партії регіонів, за допомогою місцевих лідерів якої проблема й була доведена до такого цейтноту. А втім, поки вирішено нікого за це не карати, а просто не розгойдувати човен у надії, що все якось само розсмокчеться. Хоча владі давно слід усвідомити, що подібний безвихідь давно вже вийшов за межі Чернівців, за ситуацією в яких тепер дуже уважно стежить вся Україна.

 

Іван Малишко

 
Фото «Чернівці. Коментарі»

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua