ЧЕРНІВЦІ

У перший же день дії рекордно низької іпотеки від держави «Коментарі» спробували оформити кредит.

У вівторок, зі слів міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка, повинна була початися реалізація програми іпотечного кредитування під рекордні 3% річних. Однак - не почалася.

На сайті профільного міністерства детально розписані умови отримання бажаного для більш ніж мільйона українців - черговиків кредиту. Так, «громадянину необхідно звернутися в один з 36-ти банків (I і II груп у відповідність до критеріїв НБУ - Ред.) і подати мінімально необхідний набір документів». Мова йде про довідку щодо перебування у квартирній черзі, довідці про склад сім`ї, заяві на кредит і копіях паспорта та ідентифікаційного номера.

Далі, після оформлення іпотеки та оплати першого внеску в розмірі до 25% загальної суми кредиту, громадянин щомісяця погашає ті самі 3%. Все інше банку оплачує держава з бюджету, в якому для цього передбачено 1 млрд. грн. До речі, уряд вже задекларував відповідною постановою, що ця програма обов`язково торкнеться 30-ти тис. сімей.

«Коментарі» вирішили не втрачати можливості і спробували оформити позику в перший же анонсований день реалізації щедрої ініціативи української влади.

Для початку ми докладно вивчили весь розміщений на сайті міністерства матеріал. Дійсно, і забудовники та об`єкти під іпотеку-3% вже знайшлися. Правда, всього 16 будинків на 542 квартири у Запоріжжі, Сімферополі, Луцьку, Сумах, Чернівцях, Кременчуці, а також Гуляйполе і Василівка Запорізької області.

Після цього ми не забули подзвонити по номеру, який був зазначений на сайті відомства з підписом «додаткова інформація». На запитання про такий "скромномий" перелік об`єктів дівчина нас запевнила, що він постійно поповнюється. І відправила на спеціально створений на сайті форум, в якому забудовники - потенційні учасники програми - викладають інформацію про свої об`єкти: Донецьк, Комсомольськ Полтавської області, Мелітополь та ін. Загалом - ще 15 будинків.

Після цього ми вирішили звернутися безпосередньо до банку. Заздалегідь враховуючи інформацію від міністерства щодо 36-ти банків - «учасників» нової іпотечної держпрограми, ми, насамперед, звернулися в Ощадбанк. Адже ще 8 травня Близнюк заявив, що поки лише ця фінансово-кредитна установа виявила бажання взяти участь у програмі. Додзвонившись ж на гарячу лінію, у нас із співробітницею банку стався наступна розмова:

- Здрастуйте, у кого в вашому банку я можу дізнатися щодо можливості подати заявку на президентську іпотеку під 3%?

- Ні! - Відрізала дівчина, вочевидь явно не перший раз за день чує подібне питання, - Механізм ще не розроблений. Відповідно, у нас ще немає навіть даних по цьому кредиту, і цей продукт поки не надається.

- Підкажіть, а в які терміни можна буде уточнити?

- Спробуйте передзвонити в кінці місяця або ж на початку наступного. Тому що у нас поки що взагалі ніякої інформації немає. І я нічого вам підказати не можу. Механізм кредитування не розроблено навіть на рівні держави.

Після таких слів дзвонити в інші 35 банків вилося зайвим, однак у міністерстві ми все-таки дізналися про терміни якоїсь «кристалізації» горезвісного механізму іпотеки-3%. Виявляється, найближчого четверга має бути проведена нарада за участю забудовників, банкірів і чиновників обласних адміністрацій, на якоій мають бути «відпрацьовані» всі необхідні кроки для «максимальної ефективності спільних дій». Не більше, і не менше.

Тому, насмілимося припустити, навіть якщо рекордно низька для Україні іпотека і з`явиться цього року, то, думається, залучення в неї черговиків буде в дуже обмежених масштабах. А поки тільки міфічні банки - партнери швидше за все «зіллються» в один державний - Ощадбанк. Та й для нього іпотека, обмежена 16% річних і 25% початкового внеску виглядає далеко не подарунком - сьогодні ця установа кредитує купівлю житла на первинці починаючи від 17,5% річних і при 30% первісного внеску. Причому позика дається тільки на 90% загальної вартості квартири.

Таким чином, перший анонсований день історичного для країни за вартістю іпотечного кредитування закінчився черговим переносом нескінченних «погоджень» і «домовленостей». Коли кредитування буде запущено в реальності - питання відкрите. Та й чи буде воно відповідати так красиво розписаним урядом параметрами - «16-25-3»?


Джерело: Comments.UA
фото: PHL

File not found.
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua