ЧЕРНІВЦІ

Спрощенцям, які не мають копії Вантажної митної декларації на товар, загрожує подвійний штраф

Продавців на ринках зобов`яжуть зберігати документацію з розмитнення. Якого вони ніколи не проводили

Підписання минулого тижня Президентом Віктором Януковичем Митного кодексу спонукало митне відомство продовжити ініціювання законодавчих новацій для боротьби з контрабандою. Тепер вже ці ініціативи відомства Ігоря Калетника далеко відійшли від кордону - вглиб країни, до українських базарів, кіосків і магазинів.

Так, у понеділок у своєму блозі глава Держмитслужби оприлюднив свою пропозицію з впровадження норми обов`язкової наявності у суб`єктів господарювання копії Вантажний митної декларації на товари іноземного походження.

«Пропонуємо ввести обов`язкову вимогу про наявність на товари іноземного виробництва митної декларації, на підставі якої ці товари були ввезені в Україну. У разі, якщо суб`єкт господарювання продає товар іноземного виробництва без копії такої Вантажної митної декларації, стосовно нього має бути застосований штраф у розмірі подвійної вартості товару», - вважає Калетник.

Роз`яснюючи цю новацію в своєму блозі, Ігор Григорович фактично приміряв на своє відомство функції Податкової, об`єднання з якою Митниці пророкують ще з початку адмінреформи. «Необхідно посилити контроль за реалізацією товарів іноземного виробництва. Адже наявність у продажу незаконно ввезених товарів робить економічно недоцільним легальний імпорт, а держава не отримує належні податки в бюджет», - зазначає він.


Жодної конкретики, яка дозволяє зрозуміти механізми реалізації цієї пропозиції, на жаль, поки немає. Однак підприємці, з якими вдалося поспілкуватися «Коментарям», оцінюючи все сказане, дивуються, чому влада вирішила почати саме з нижньої ланки торгової ланцюжка, а не з оптовиків і суб`єктів, які безпосередньо займаються розмитненням товару.

«Моя порада Калетнику - нехай спочатку проаналізують, як сьогодні фактично відбувається розмитнення - не так як декларується, а з усіма підводними каменями. І починати треба не з підприємців, у яких на робочому місці не виявиться копії Вантажної митної декларації, а з тих, хто розмитнює вантажі. А цей ринок у нас нині монополізований. І, наскільки мені відомо, монополісти сидять під куполом Верховної ради. У всякому випадку, щоразу, коли ми говорили про те, що підприємець не має сьогодні первинної документації через Митниці, Податкова посилалася саме на такий порядок речей. Чи змінився він зараз - навряд чи», - розповіла «Коментарям» Алла Алексенцева, голова Вінницького міського об`єднання приватних підприємців «Центр».

Аналогічної думки дотримується і голова Чернігівської профспілки підприємців Олена Варнакова. «Оштрафують всіх (дрібних підприємців - Ред.), Хоча головні наші контрабандисти сидять у вищих ешелонах влади - мені просто цікаво, де вони будуть брати ці документи. Я ще розумію таку ініціативу на оптових ринках, але на роздрібних вимагати копії митних декларацій ... А якщо це комерційна таємниця? Припустимо, ваш постачальник працює «по білому», але чому він повинен показувати всій країні документи, з яких видно в яких обсягах він завозить товар?», - Поділилася вона своєю позицією з «Коментарями».

При цьому Варнакова спрогнозувала прийдешні труднощі для спрощенців з закупівлею у великих оптовиків: «Люди, які виступають з такими законодавчими ініціативами - живуть на якійсь іншій планеті. Ось їде підприємець, який займається роздрібною торгівлею, в Одесу, купує товар, а у нього на покупку 200 доларів. Зараз саме з такими сумами їздять. Буває, що ці 200 доларів йому і в борг дають. А митна декларація дається на всю партію - припустимо, на контейнер в 20 тонн. І потім приходить до цього підприємцю співробітник міліції і питає, чому за наявності копії декларації на 20 тонн, в його зошиті вказується перша категорія (спрощенців - Ред.) І річний товарообіг в 150 тисяч?»

Ігор Кишко, генеральний директор Української торговельної асоціації відзначив, що дана ініціатива навряд чи торкнеться великих торгових мереж, а ось середній і малий бізнес здатна серйозно підкосити. «Великі мережі зможуть захиститися, хоча це тонни додаткової папери в точках продажів. По суті, вводиться додатковий «товарообіг документів». А ось що стосується середнього і особливо малого бізнесу, справа йде по-іншому. Ви ж розумієте, що якщо в маленький магазинчик десь в селі прийде перевіряючий і не знайде копії Вантажної митної декларації, то подвійний штраф за партію - це, можна вважати, смерть для такого бізнесу», - сказав він «Коментарям».

Втім, запевняють підприємці, які б форми в майбутньому не набула така ініціатива Митниці, на ціновій політиці вона навряд чи позначиться - через і без того низьку купівельну спроможність населення.

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua