ЧЕРНІВЦІ

Автор мініатюр про владу збирає "бойовий загін"

Кілька місяців тому у мережі Фейсбук з`явився аккаунт Івана Трача. Майже щодня тут публікуються в`їдливі мініатюри - шаржі та карикатури на представників міської і обласної влади.
Іван Трач висміює різні кроки чиновників, які, на його думку, зроблені недолуго чи необдумано.

Питання "Хто ж такий Іван Трач?" сколихнуло останнім часом кола місцевого політикуму, журналістів, політологів. Сам автор мініатюр на контакт не йде, лише раз зробивши вийняток - давши інтерв`ю газеті "Молодий буковинець".

І ось зараз у ЖЖ блогера korjyk з`явилося відео-інтервю, яке Іван Трач дав на прохання організаторів всеукраїнської зустрічі блогерів, яка відбулася у Чернівцях.


- Що так зачепило Ваше серце та розум, що Ви, не боючись королівського цькування, попри кривляння покидьків з натовпу, небезпеку нападу, відомої загалу, чупакабру, та інших істот, ПІШЛИ НА боротьбу за Справедливість у нашому дрімучому Інтернеті?
 

- Це Ви занадто підносите те, що я роблю). Зачепило мене по-перше те, що вони прийшли до влади, а точніше - продавили себе у владу. Не буду говорити про Якубовича - і Ви, і я знаємо, що він не президент нашої країни. Мене цікавлять місцеві князі, які думають, що раз їх сюди поставили - їхні слова і діяння є святими, безгрішними, обов`язковими до виконання і шанування.

Це не так, і саме Іван Трач стежить за тим, що вони говорять, що роблять, як себе ведуть. виходить - я зараз виконую роль громадських організацій, які повинні моніторити владу, обрану народом. Але по-перше - громадські організації зараз аморфні, залякані або підгодовані режимом. По-друге - сам режим розуміє, що його ніхто не обирав. І ось ця їх більшість у місцевих радах - проста фікція, яка моментально розпадеться, як тільки ослабне кулак режиму.
А поки режим тисне - у мене немає вибору іншого, ніж протистояти йому. Дуже пафосно виходить)) Ви вже вибачте)))

- Як Ви можете охарактеризувати Чернівецький Інтернет-простір?

- У місцевому Інтернет-просторі є цікаві ресурси, але поки немає, як перед Помаранчевою революцією, порталу чи сайту, який би кучкував біля себе журналістів і блогерів. Радує, що вони по-трохи кучкуються навколо мене)))

- З чого починали свою Добру справу?

- Відповідати можна довго. Але скажу лише - я користувач зі стажем. І критично ставився до будь-якої влади. Але того, що творять ці, я просто не витримав! Так з`явилася ідея, яка знайшла реалізацію.

- Чи є у майстра помічники та «благодєтєлі»? Художній смак - від природи?

- Натхнення черпаю з маразмів нашої "влади". Деякі сюжети та ідеї пропонують віртуальні і реальні друзі, та й просто незнайомі люди. А смак - це суб`єктивно - от деякі почали писати, мовляв Іван Трач не той вже ... Але я в петросяни не наймався, я це роблю трохи для іншого ...

- Вчителю, а Муза у Вас є?

- Муза? Є напевно. Є бажання - побачити в Україні нормальне суспільство. Дуже хочеться не просто дожити, а й пожити в ньому.

- Чи пролазили «шпійони» у Вашу, певно Як і у Всіх героїв, скромну оселю та життя? Чи булі хакерські напади на такого видатних анонімуса?

- Я не "видатний анонімус", хоча з деякими такими людьми в мережі спілкувався))). Напади були - фейсбук регулярно мене обмежує в чомусь. Але я не парюся - є й інші способи доносити інформацію.

- Чи пропонувалі вам грошову, або будь-яку іншу винагороди за ті, щоб Ви стільці пельку?


- Поки ніхто нічого не пропонував. Але я відкритий для пропозицій: самому цікаво, скільки мені запропонують, щоб я "Родіною не торгував"))))

- Чи відчуваєте якійсь результат від своєї діяльності?

- Люди коментують, перетягують колажі до себе, чиновники зляться. Це здорово!))) Значить це цікаво. Масовий результат буде, коли з моїми шаржами народ вийде на вулиці. А він вийде.

- Якого кольору, на Вашу думку, король має прийти до влади, аби Ви пішли на заслужений відпочинок?

- Справа не в кольорі партійного прапора, а в тому, щоб суспільство було нормальним. Тоді потреба в Іванові Трачу відпаде. Тобто - він реалізується, але вже під реальним ім`ям, не побоюючись, що господареві цього імені буде щось загрожувати.

- Чим займатиметеся на такому відпочинку? Мемуари з картинками видати не плануєте?

- Мої жарти дуже специфічні, і зрозумілі невеликому колу активних людей. Ось під кожним малюнком по кілька десятків лайків. Я вважаю це немало для бойового загону))). І об`єднати цих людей - це можливо наступний етап. Але я про це не думав.

- І останнє. Порада від вчителя: як майстерно та ефективно спинити спів «тролів»?

- Тролів може зупинити лише повний ігнор. Ви подивіться на сайти, де відбувається срач - вони стають не цікаві відвідувачам. Тому ті, хто платить гроші за "тролінг" - викидає їх даремно. Ця форма впливу вже не працює. Віртуальні технології змінюються швидше, ніж склад мізків у деяких радників.

 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua