ЧЕРНІВЦІ

Патріарха "замовила"... Америка

Хто "замовив" Патріарха Кирила

0

Останні скандали, пов`язані з главою Російської церкви, оголили повну неспроможність Церкви вести інформаційну політику.

Російська православна церква виявилася битою на своїй же території. Низка скандалів за участю православних ієрархів, яка буквально захлеснула інформаційний простір Росії, в тому числі лояльні до влади ЗМІ, оголила повну неспроможність Церкви вести інформаційну політику.

Пісня і танці дівочої екзальтованої панк-групи «Pussy Riot» на Масляну в московському храмі Христа Спасителя буквально підірвали інформаційний простір Росії. Інтерес до цього шоу був підігрітий протестними акціями російської опозиції проти фальсифікацій на виборах. Дівчата в абсолютно «безбашенній» формі намагалися донести до співгромадян свою незгоду з результатами виборів і новим приходом Путіна до влади («Богородиця, Путіна прожени!"). Однак, буквально за тиждень, завдяки старанням ЗМІ (переважна більшість з яких узгоджують свою політику з Кремлем) акцент гнівного виступу «Pussy Riot» був зміщений з фігури государя на вандалізм у стінах храму.

Через кілька тижнів спалахує новий скандал навколо фешенебельних апартаментів глави РПЦ в Москві. Як виявилося, патріарх намагається відсудити у свого сусіда по Будинку на набережній, колишнього міністра охорони здоров`я РФ і священика (!) Московської патріархії Юрія Шевченка його квартиру у зв`язку із засміченням житлоплощі Кирила (Гундяєва) якимись «наночастинками». А тут знову згадали скандал зі швейцарським годинником патріарха за 30 000 євро, який зняв український фотограф ...

Звичайно, російський обиватель, який звик до того, що більшість сфер життєдіяльності держави перебуває на контролі у Кремля, не міг не оторопіти від шквалу «антицерковної пропаганди». Тим більше, що РПЦ має статус «священної корови», а також є одним з трьох китів (разом з президентом і армією), на яких тримається Росія.

Патріарх Кирил (Гундяєв) завжди відкрито висловлював свою вдячність владі і підтримував Володимира Путіна. У свою чергу, Путін до і після президентських виборів неодноразово підкреслював, що Церква повинна стати оплотом «національної та релігійної ідентичності». Для цієї мети прем`єр-міністр РФ пообіцяв релігійним організаціям у 2012-2014 роках виділити з бюджету близько 3,5 мільярда рублів на відновлення культових будівель. Природно, левова частка цих коштів буде виділена на потреби «титульної» конфесії - РПЦ.

Такий щедрий дар ще раз підтверджує, що Російська православна церква, як і раніше повністю залежить від держави. Верхівка церковної влади не зацікавлена ​​змінювати цей статус-кво, тому що, як стверджують в самій Росії, крім матеріальної підтримки отримує з боку кремлівських і губернаторських влади адміністративне лобі, у тому числі з ФСБ і судової системи. Є у Церкви і своя квота на мовлення в ЗМІ. Правда, саме тут і сталася осічка.

Поповзли чутки, що весь цей інформаційний «антицерковний дзвін» відбувається, якщо не за директивою, то з мовчазної згоди самого Володимира Путіна. Мовляв, це була помста за зволікання Кирила у зв`язку з засудженням акцій опозиції на Болотяній площі. Якби глава РПЦ відразу (а не через тиждень) обізвав учасників мітингу «сатаністами», то влада швидше б навела «порядок». Тепер же патріарху на власному досвіді дали відчути всю принадність народного гніву.

Хоча навряд чи ця версія правдива навіть частково. Нинішній політичний курс Росії неможливий без підтримки з боку Російської православної церкви. Як і РПЦ без покровительства влади. Це два кінці однієї палиці, що доводить ситуація з «Pussy Riot».

Сьогодні скандал в храмі Христа Спасителя і активісти Кремля, і РПЦ намагаються коментувати в єдиному руслі: це «диявольські» нападки на моральність і моральність, які губляться у громадян, які користуються соціальними мережами. Якщо найчисленніша релігійна організація стверджує, що Інтернет породжує зло, держава, як репресивно-регулюючий механізм, з чистою совістю візьметься обмежувати громадян від соцмереж. (До речі, один з блогерів вже отримав рік умовно за свої роздуми про патріарха Кирила).

Крім того, захисники Церкви заявили, що інформаційні атаки проти голови РПЦ «замовлені» і фінансуються з боку «США і Європи». Це слово в слово збігається з наміром Білокам`яній обмежити в Росії діяльність недержавних громадських організацій, які, як відомо, є «носіями революційних настроїв». Тобто, знову спрацьовує вищевказана схема: Церква, як соціально-громадський авторитет обурюється, держоргани безпеки реагують.

Можна припустити, що найближчим часом симбіоз Церкви і Кремля помітно посилитися. Схоже, адміністративний ресурс знайшов надійного політичного союзника, готового виступити рупором від імені народу. Але одночасно, покладаючи свої сподівання на заступництво влади, РПЦ втрачає головне своє пастирське призначення: бути моральним взірцем праведного і непогрішною життя. Спроби знайти «замовників» інформаційного «кілерства» Кирила і його оточення в зовнішньому «згубний» факторі або внутрішньому «розкладанні» суспільства, це все одно, що перекласти проблему з хворої голови на здорову. Більше, ніж сама РПЦ себе підставляє, її не дискредитує ніхто. Ось ряд заяв представників Церкви під час Великого Посту, коли християни повинні поминати приниження Ісуса Христа і прощати образи своїм ворогам.

Патріарх Кирил (Гундяєв) в інтерв`ю журналісту Володимиру Соловйову заявив, що дорогий годинник йому «дофотошопілі» (хоча він в нього є насправді); зменшувати суму позову до священика в «квартирному питанні» він не збирається, а себе вважає «мільярдером духовним».

Глава Синодального відділу Московського патріархату із взаємин Церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплін заявив, що віруючим в 20-і роки ХХ століття потрібно було розстрілювати більшовиків і комуністів. «Православна традиція говорить про те, що на агресію потрібно відповідати силою. Якщо зазіхають на твій народ, на твої святині, потрібно протидіяти силою. Господь благословляє захищати своїх ближніх, свої святині зі зброєю в руках, якщо на них зазіхають», - сказав Чаплін.

Глава Синодального відділу по взаємодії зі збройними силами та правоохоронними установами РПЦ протоієрей Дмитро Смирнов також готовий «без суду і слідства» розстріляти співробітників відділу поліції Казані «Далекий», обвинувачених в насильстві над затриманим. Цей же «раб Христов» скромно радить парафіянам дарувати своїм духівникам «найкраще автомобіль». «Якщо автомобіль вже є, то можна де-небудь ближче заміський будинок, якщо у нього немає», - заявив пастир в інтерв`ю радіо «Радонеж».

Не кажучи вже про милість багатьох священиків до «Pussy Riot»: чисто по-православному забити їх камінням до смерті ...

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua