ЧЕРНІВЦІ

НАЙВИЩИЙ РІВЕНЬ МОЛОДІЖНОЇ НАРКОМАНІЇ ЗАФІКСОВАНО В СТОЛИЦІ УКРАЇНИ. СЕРЕД КИЯН ВІКОМ ВІД 16 ДО 21 РОКУ ПРОБУВАВ НАРКОТИКИ КОЖЕН ЧЕТВЕРТИЙ

З УСІХ учасників соціологічного дослідження «Молодь України» на питання «Ви пробували коли-небудь наркотики?» відповіли «так» 9,2%. Якщо бути точними, то це дещо менше, ніж кожен десятий (швидше, кожен одинадцятий). І, звичайно, не можна стверджувати, що із тих, хто колись пробував наркотики, всі поголовно вже є наркоманами.

Однак, з іншого боку, окрім цих 9,2% набралося ще 2,1% тих, хто відмовився від відповіді. Таким чином, не заперечували свою хоч би разову залученість у споживання наркотиків 11,3%. Це навіть не кожен десятий, а кожен дев`ятий. Причому результати опитування виявляються ще тривожнішими, якщо врахувати вікову динаміку. Серед 16–17-річних частка тих, хто не дав відповіді «ні» на питання про наявність у них досвіду споживання наркотиків, склала 6,7% (відповіли «так» 5,1% і відмовилися від відповіді 1,6%). Але вже серед 18–19-річних ця частка зросла до 12,8% (10,8 і 2%), що означає більше, ніж кожен восьмий, а серед 20–21-річних — до 14,6% (11,8 і 2,8%), що означає більше, ніж кожен сьомий.

Із результатів опитування можна побачити і те, як швидко зростає сфера поширеності наркотиків, залучаючи все нові й нові шари молоді. На питання «Чи є серед Ваших друзів і знайомих ті, хто вживає наркотики?» серед 16–17-річних відповіли «так» 18,8% і ще 10,1% відмовилися від відповіді або утруднилися з відповіддю (наприклад, не знають напевно). Серед 18–19-річних відповідні показники виросли до 21,7 і 12,4%, серед 20–21-річних — до 24,2 і 12,8%.

Але навіть ці дані ще не повною мірою відображають ступінь небезпеки епідемії наркозалежності в молодіжному середовищі. Ця епідемія подібна до всіх епідемій, що поширюються контактним шляхом, з тією лише різницею, що в цьому випадку ключову роль грає контакт психологічний, у результаті якого людина вирішує спробувати те, що вже спробували її друзі та знайомі. Звичайно, можна сподіватися, що значна частина молодого покоління володіє достатньо сильним психологічним імунітетом, щоб встояти перед наркоспокусою. Проте у багатьох цей імунітет слабкий або вже зруйнований. І наскільки у багатьох, теж можна оцінити, виходячи з результатів опитування. Респондентам пропонувалося, зокрема, вказати, чи вважають вони вживання наркотиків неприпустимим для себе особисто ні за яких умов. Серед 16–17-річних не дали ствердної відповіді на це питання 26,6%, серед 18–19-річних — 33,8%, серед 20–21-річних — 31,8%. Таким чином, практично кожен третій українець віком від 18 до 21 року не має достатнього психологічного захисту від залучення до споживання наркотиків і розповсюдження наркозалежності.

В Україні особливо схильна до наркоризиків чоловіча частина населення. Серед дівчат віком від 16 до 21 року частина тих, хто не дав відповіді «ні» на питання про наявність у них досвіду споживання наркотиків, склала 7,5% (відповіли «так» 6,4% і відмовилися від відповіді 1,1%), а серед хлопців того самого віку — 14,9% (11,8 і 3,1%), тобто удвічі більше. Проте не менш важливі міжрегіональні відмінності. Трохи благополучнішими порівняно з іншими регіонами видаються західні області — там, незважаючи на так званий «згубний вплив Заходу», частка респондентів, які не заперечували свою хоч би разову залученість до споживання наркотиків, склала 7,4% (відповіли «так» 6,1% і відмовилися від відповіді 1,3%). А найбільш неблагополучна ситуація — в Києві, де ця частка досягла 25% (23 і 2%). Не зайве нагадати, що столиця для молоді — це, перш за все, найбільший центр вищої освіти. Найбільший як за кількістю студентів у вузах, так і за кількістю місць у студентських гуртожитках. Проте київський градоначальник Олександр Попов, міністр освіти Дмитро Табачник, керівники міністерств охорони здоров`я і внутрішніх справ воліють вдавати, що усвідомлюють цю проблему і борються з нею, замість того, щоб хоч би раз зібратися разом і виробити ефективну стратегію активної протидії поширенню наркотиків у студентському середовищі столиці.

ГЕОРГІЙ ЛАРІН

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua