ЧЕРНІВЦІ

Приміщення у центрі Чернівців не дають спокою владі

Вчителі Буковині спробують вкотре відстояти свій будинок

0

30 березня 2012 р. має відбутися конкурс на оренду трьох приміщень колишнього "Будинку вчителя" у Чернівцях. Як розповіли кореспонденту «Чернівці. Коментарі» відселені вчителі, їх приміщення, які мають високу комерційну вартість, міська влада планує віддати бізнес-структурам. Хоча, як повідомили у міській раді Чернівців, приміщення передаватимуть винятково для діяльності неприбуткових організацій та бюджетних установ у сфері культури. 
Загальна площа приміщень установи - 314 квадратних метрів у центрі міста 

Рішення про ліквідацію комунальної установи «Чернівецький обласний Будинок вчителя», незважаючи на протести вчителів, прийняла обласна рада. Для відстоювання своїх прав звільнені працівники утворили громадську організацію «Центр культури, творчості та дозвілля вчителів».

Про деталі історії кореспонденту «Чернівці. Коментарі» розповіла голова громадської організації Ольга РУЗИНСЬКА:

«Це чиста політика»
- 24 грудня 2011 року рішенням сесії обласної ради установу «Будинок вчителя» ліквідували, - розповідає Ольга Рузинська. – Обласна рада постановила передати функції «Будинку вчителя» обласному центру естетичного виховання «Юність Буковини». Але «Юність Буковини» - це позашкільний заклад для дітей віком від 5 до 18 років. А ми – установа культури, у нас можуть займатися люди будь-якого віку. Тож наші колективи, порадившись, вирішили залишитися з нами, і ми перейшли на госпрозрахунок, утворивши громадську організацію. Вона виконує ті ж самі функції, що й «Будинок вчителя». Тут займаються всі ті ж 17 колективів - народний театр оперети, драматичний театр, клуб ветеранів, клуб молодих вчителів, художня студія, студія звукозапису, вокальний ансамбль, народний ансамбль «Козацька берегиня», студія вокального співу… В Україні немає жодної установи культури, яка би перейшла на госпрозрахунок! А ми за все платимо самі: комунальні послуги, оренду – 1200 гривень на місяць. Виживаємо лише за рахунок благодійних внесків від членів організації. Заробляли би концертами, так через оці всі виселення нам і заробити не дають.

За словами Ольги Рузинської, організація і далі продовжувала займатися у цих приміщеннях. Неодноразово зверталися до департаменту економіки з проханням укласти відповідний договір оренди. Проте не надходило ні письмової згоди на укладення нового договору оренди, ні попередження про припинення користування приміщеннями. Тож щомісяця продовжували платити кошти за оренду. А тепер з’явилися установи, які також хотіли би орендувати ці приміщення. І департамент економіки збирається провести конкурс на оренду приміщень. Та для цього «Центр культури, творчості та дозвілля вчителів» повинен їх звільнити від своїх речей.

-Не розумію, навіщо оця вся катавасія, - каже Ольга Рузинська. Жінка перебирає розкладені на підлозі старі музичні інструменти – їх тепер потрібно віддати в «Юність Буковини». – Нехай проведуть конкурс, але навіщо нас переселяти? Це ж купа речей, їх так тяжко перевозити! Якщо вже програємо конкурс, тоді нехай переселяють. Я була у трьох адвокатів, і всі мені сказали, що тут чиста політика. Що ми цілком можемо не виселятися і тоді орендодавець, тобто департамент економіки, звернеться з позовом до господарського суду. От якщо вже суд вирішить, що нас треба закрити, що ні вчителі, ні діти нікому не потрібні, тоді вже нас мають право виселити. Тож поки що ми не будемо виселятися, нехай роблять, що хочуть. Бо повивозимо усе звідси, а тут що будемо робити? Ми ж не узбеки, що сядемо на голій підлозі і будемо чаюватися.

Ольга Рузинська переконана: якщо організація виселиться, назад їх уже ніхто не пустить. Тому що великої оренди вони платити не зможуть.
-І куди нам тоді подітися з усіма колективами? – розводить руками жінка. – І так ледве виживаємо, та все ж таки хочуть додушити, бо комусь потрібні ці приміщення.

Своє бачення ситуації - у Чернівецькій міській раді:

«Це самовільне захоплення»
Бажання орендувати приміщення виявили три установи, які діють у сфері культури. Серед них, зокрема, «Юність Буковини». Усі вони мають рівні права на оренду без укладення договору оренди, коментує перший заступник директора, начальник управління обліку, використання та приватизації майна департаменту економіки міськради Людмила ВОЛКОВА.

-За таких умов ми повинні оголосити конкурс на оренду приміщень, - пояснює Л. Волкова. – Я розумію важливість діяльності «Центру культури, творчості та дозвілля вчителів», але такий закон. Вони не мають першочергових прав на оренду – усі охочі орендувати зазначені приміщення у рівних умовах. Конкурс оголосимо, щойно нам передадуть Акт прийняття-передачі приміщень. Та на сьогодні усе застопорилося саме через те, що організація не хоче виселятися. І це можна назвати самовільним захопленням, тому що прав залишатися там у них немає. Між нами не укладено договору оренди, тому кошти, які вони сплачують за оренду, ми повертаємо їм назад. Організація повинна на якийсь час припинити заняття, потерпіти. Якщо ж принципово не захочуть виселятися – це буде скандал.

Людмила Волкова підтвердила: конкурс виграє той, хто запропонує більше за оренду. Наразі стартова ціна – 4,5 гривень за метр квадратний. І запевнила - приміщення віддадуть у користування лише установам культури. Жодного партійного офісу чи магазину там не буде.

-Ми справді хотіли би орендувати два приміщення: по вулиці Франка та Ончула, - підтвердила директор обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» Лада КАСЬЯНЧУК. – Додаткові аудиторії не завадили б, адже у нас займається аж 1700 гуртківців, всі кабінети зайняті зранку до вечора. Рішенням сесії облради усі функції «Будинку вчителя» разом із майном передали нам. Дітей ми готові прийняти без питань. А якби вдалося виграти конкурс на оренду приміщень, це взагалі було би чудово – дітям не довелося би нікуди переходити. Навіть якщо не виграємо, ми виділили для їхніх занять в «Юності Буковини» простору аудиторію. Втім, керівник дитячої народної студії образотворчого мистецтва відмовився переходити до нас, це його право. Вчителів же ми прийняти не можемо з тих причин, що у нас, за статутом, займається молодь від п’яти до 18 років. Ця ситуація повинна вирішитися мирним шляхом. Головне, щоби не постраждали діти. Якщо керівник гуртка передумає, ми готові і зараз його прийняти разом із вихованцями. 

фото PHL

 

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.6.2
коментарі powered by Disqus
Погода
Погода у Чернівцях

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервис сравнения цен в Украине
 

   Copyright © 2015 «Коментарі:» Всі права захищені.

Система Orphus proIT weblog.com.ua